Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Dost dobrá kaše

Opičí kaše

Zvykli jsme si ve školní jídelně na krupicovou nebo ovesnou kaši, ale sportovní výkony vyžadují trochu náročnější jídelníček, tedy nic proti paním kuchařkám nabírajícím bílou dobrotu sypanou moučkovým cukrem, kakaem a zalitou máslem.

Kuchařky z kuchyně Chimpanzee připravily novinku Quick Mix Shake, což je sacharidová výživa v podobě kaše, ovšem v mnohem jemnějším provedení a hlavně s vyváženým obsahem živin. Složení zahrnuje cereální obiloviny, například kukuřičné, ječné a žitné, dále sojový lecitin, med, kakao a řadu vitamínů nebo minerálů. Sáček obsahuje 42 gramů suché směsi, kterou stačí rozmíchat v teplé či studené vodě nebo v mléce. Z obsahu lze sice připravit i jednoduchý koktejl v šejkru, pokud přidáme více tekutiny, ale i v misce a s menším množstvím tekutiny lze snadno rozmíchat chuťově velice příjemnou kaši. Její typickou příchuť ovlivnilo hlavně kakao, ale chuť nění nijak agresivní nebo výrazná, naopak je velice vyvážená a nevtíravá. Pevné složky jsou velice jemné, takže to s krupicovou nebo jinou kaší nemá nic společného, ale díky konzistenci by se dala snadno i vypít.

Kaši je ideální konzumovat půl až dvě hodiny před výkonem, aby tělu dodala potřebné sacharidy, z nichž může následně čerpat. Složení nevyvolalo žádné žaludeční obtíže, naopak je kaše lehce stravitelná a svým složením vhodná třeba i pro vegany. Z balení v ceně 54 korun jsme připravili zhruba 150 ml sředně řídké kaše, kdo chce raději koktejl, vyrobí i tři deci chutného nápoje. Přestože snídaně s opicí nebývá nic příjemného, v tomto případě je tomu zcela naopak.

 

 

(už)

datum: 30.09.14 - kategorie: Různé
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign