Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Domácí stojánek

Stojan Ibera ST2

Montážní stojan na kolo je ideální záležitost pro domácí kutily a mechaniky, jenže pořizovací cena je většinou kolem dvou tisíc korun. Pokud nehodláte kolo nikam věšet, dělat na něm generálky, ale potřebujete pouze jednoduše postavit kolo tak, abyste mohli otáčet klikami kvůli důkladné očistě vašeho miláčka, případně kvůli jednoduchým servisním úkonům, pak je řešením mini-stojan Ibera ST2.

Stojan Ibera ST2

Jeho základem je jednoduchá konstrukce z ocelových trubek s plastovými čepy a úchyty pro zadní stavbu. Na rozdíl od některých stojánků, které se uchytí dost krkolomně na rychloupínák zadního náboje, tento využívá řetězové vzpěry zadní stavby těsně před osou. Dvojice čepů se povoluje plastovou maticí jednoduše rukou, stojan se rozevře a vytvoří „Áčko“ a pak už jen stačí usadit řetězové vzpěry do dvojice otočných plastových pouzder s háčky. Přes háčky se navlékne gumička, která zajistí rám proti vyklouznutí z pouzder a vše drží, jak má. Pouzdra mají navíc možnost posunu do boků, kvůli různé šířce řetězových vzpěr.

Stojan Ibera ST2Není problém otáčet klikami nebo pohodlně řadit, přehazovačce totiž v jejím pohybu nic nebrání. Stabilita je přitom více než dostatečná, aby bylo možné roztočit kolo a mýt jej hadicí. Ať už tedy pro mytí nebo jednoduchý servis či pouhé uskladnění kola doma, tento stojan za 240 korun je hodně praktická věc. Díky rozměrům pojme kola o velikosti 20 – 28“, takže je to univerzál téměř pro všechny.

(už)

Plusy: jednoduchost, funkčnost, snadná montáž

Minusy: nenalezli jsme

datum: 01.06.12 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] Replica Rolex

    Jeho základem je jednoduchá konstrukce z ocelových trubek s plastovými čepy a úchyty pro zadní stavbu. Na rozdíl od některých stojánků, které se uchytí dost krkolomně na rychloupínák zadního náboje, tento využívá řetězové vzpěry zadní stavby těsně před osou.

    20.06.13, 10:53:51
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign