deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Doktor na duši

Doktor na duši

Nějaká ta rada od psychiatra by se občas možná hodila, ale v našem případě je doktorem na duši přípravek Weldtite Dr. Sludge Puncture Protection, tedy preventivní tmel pro duše jízdních kol.

Dr.Sludge je určen nejen pro kola, ale také pro duše motocyklů, vozíků za auto a dalších lehkých zařízení využívající dušové pláště. Jedno 250ml balení vystačí pro jeden pár bikových kol a díky instalační trubičce integrované do víčka nádoby je aplikace velice snadná. U duší s autoventilkem stačí vyšroubovat vnitřní část ventilku, k čemuž slouží speciální klíč, integrovaný do víčka tmelu. U galuskových ventilků je to horší, protože trubička má větší průměr, takže tmel kolem ventilku i po vyšroubování vnitřku proteče. Zde je nutné použít nějakou redukci. Tohle provedení hadičky by bylo vynikající i pro bezdušové pláště, protože lze aplikovat tmel naprosto čistou cestou pohodlně i pod patkou pláště.

Tmel má středně hustou konzistenci, proti „mlíku“ je hustší, ale ne třeba zase tolik jako tmel Slime, takže se celkem dobře rozlije uvnitř duše. Testovací průpich ostrým 2mm drátem ukázal u duše velice rychlé zacelení už po několika otáčkách kola, když jsme zkusili při druhém průpichu zastavit a nechat tmel stéct do místa poškození, přišlo zacelení o něco dříve. Každopádně zacelení proběhlo bez nějakého postupného úniku či prskání. Funkčnost tmelu Dr.Sludge tedy můžeme potvrdit při defektu s průměrem dva milimetry, výrobce udává účinnost až do tří milimetrů, víc už tmel nezvládne.

Cena 179 korun za balení tedy pokryje bezpečně jedno jízdní kolo, pro dokonale čistou instalaci do duše ale rozhodně doporučujeme provedení s automobilovým ventilkem, ušetříte si tím čas se sháněním redukce na hadičku.

(už)

 

datum: 10.09.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign