Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Dokonalý luxus můžete mít na svém kole i vy!

Keramika budiž pochválena!

Keramická ložiska jsou vyhlášena svým extrémně lehkým chodem, nadstandardní životností a v neposlední řadě také hodně vysokou cenou. Značka CeramicSpeed, jíž na našem trhu zastupuje společnost Airoo, vsadila právě na keramiku, jak je ostatně z názvu patrné. Její logo můžeme najít jak na samostatných ložiscích, tak na kompletních středových miskách, kompatibilních prakticky se všemi současnými standardy středových pouzder, případně na kladkách do přehazovačky. Ve všech těchto případech se můžeme spolehnout na dokonalé zpracování, nízkou hmotnost a takřka astronomickou cenu. Pokud ovšem vyžadujete to nejlepší, jste na správné adrese.

My jsme si z nabídky CeramicSpeed vybrali dvojici produktů, konkrétně středové složení Press-Fit PF 4630 pro 30mm osu a kladky přehazovačky se směrovou konstrukcí a kompatibilitou Shimano/Campagnolo. A zmiňovaná cena? Středové misky CeramicSpeed Press-Fit vyjdou jako kompletní sada na 6750 korun, kladky mají maloobchodní cenu 5050 korun za pár. Asi nebude od věci vysvětlení těchto vysokých částek. Středové složení i kladky nabízejí extrémně nízké tření a ve srovnání se standardními ložisky také podstatně delší životnost. V praxi jsme se skutečně přesvědčili, že zde použitá ložiska téměř popírají zákony fyziky - po jejich roztočení vyjde najevo takřka nulový odpor a ložiska se točí, točí a točí, dokud se po hodně, ale skutečně hodně dlouhé době pozvolna nezastaví.

Ložiska CeramicSpeed jsou ručně vyráběná v Dánsku z evropských komponentů a použité keramické kuličky jsou v nejvyšší dosažitelné kvalitě. Aby toho luxusu nebylo málo, středová ložiska jsou k dispozici také s unikátní povrchovou úpravou kuliček, jež je tvořena speciálním povlakem, snižujícím tření prakticky na nulové hodnoty. Úprava ještě navyšuje odolnost proti korozi a znečištění. Středové složení v tomto provedení je pouze na objednávku a jeho cena dosahuje téměř deseti tisíc korun.

Námi představené středové složení PressFit 4630 váží jako komplet 94 gramů, pár kladek 22 gramů. Ke kladkám je standardně dodáváno i speciální mazivo, přičemž samotný způsob balení je stejně luxusní jako jeho obsah. Středová složení nebo samostatná ložiska CeramicSpeed používají profesionální týmy - například Omega-Pharma-QuickStep, Astana, Saxo-Tinkoff a profesionální MTB tým Superior-Brentjens. Na unikátnosti těchto ložisek určitě něco bude...

(kad)

 

 

datum: 25.09.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign