Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Dokonale po ruce, Vape brašnička na telefon (test)

V případě, že chceme mít mobilní telefon i při jízdě na kole neustále na očích, máme vícero možností. Buďto zvolíme držák ne nepodobný tomu automobilovému, ovšem za cenu vystavení telefonu nepřízni počasí, nebo upřednostníme mnohem praktičtější obal z nepromokavého materiálu, a to s čirou folií. Právě druhé řešení u svých obalů pro chytrý mobilní telefon preferuje domácí značka Vape, přičemž její obal s označením Mobil 5,5“ PE jsme vyzkoušeli v praxi. Číselný údaj v názvu jasně značí, pro jakou maximální velikost mobilu je obal určen.

Značka Vape dlouhodobě spoléhá na co nejodolnější zpracování a zkoušený obal není výjimkou. Je určený především pro cykloturisty, ale dokážeme si jej klidně představit i na sportovnějším kole. Spojení s plastovým držákem sází na maximální možnou odolnost - jakékoli obavy z vypadnutí telefonu při jízdě v terénu proto nejsou na místě a výhodou je také výrazně měkčená spodní stěna, která je k placatému přístroji velmi přátelská a dokáže ztlumit část otřesů. Zip obepínající tři čtvrtiny obalu je zárukou velmi snadného vložení telefonu i jeho vyjmutí a velkou výhodou je rovněž možnost ovládání displeje přes použitou fólii. Právě „dotyková“ folie je jednou z nejdůležitějších částí obalu.Hodí se třeba při režimu navigace, kdy není problém přes folii vyťukat požadovanou adresu. Displej je přes ni navíc dokonale čitelný a také zvukové příkazy budou i přes obal během jízdy celkem dobře slyšet, pakliže máme hlasitost na maximum.

V případě zhoršení počasí budeme obalu Vape blahořečit a byť při velmi silném dlouhotrvajícím dešti se do útrob obalu může nepatrná vlhkost dostat, náš test ukázal, že obavy nejsou na místě, přestože zip není nepromokavý. Líbilo se nám také použití celoobvodové reflexní paspule a stejně tak boční logo s funkcí odrazky – bezpečnostních prvků není nikdy dost. Samotná kapacita obalu je dostatečná i pro vložení pár dalších nezbytností, pod pěnovou vnitřní mezistěnou můžeme mít schované třeba bankovky, osobní doklady, platební kartu či kartičku pojišťovny. Jelikož telefon na kole zcela jistě nenecháme, pakliže se od něj vzdálíme, může brašna plnit plnohodnotnou funkci peněženky. Zvlášť dámy jistě uvítají, že nemusí mít peněženku v zádové kapsičce dresu.

Výše zmíněná mezistěna z pěnového materiálu pak slouží především pro vyplnění prostoru, pakliže máme telefon menší než 5,5“. Z naší vlastní zkušenosti tuto přepážku nejspíš využije většina uživatelů. Důsledné vyplnění prostoru je totiž zásadní právě pro bezproblémové ovládání přístroje přes „dotykovou“ folii.

Uchycení je zajištěno osvědčeným systémem KlikFix a k brašně můžeme dokoupit různé adaptéry, pokud ji chceme například připnout k horní rámové trubce. Cena zkoušené brašny je 316 korun. Samostatný Mini adaptér vychází na 269 korun, nicméně je plně variabilní, tedy kompatibilní se všemi brašnami Vape, které tak můžeme střídat podle délky konkrétní trasy.

(kad)

 

Plusy: možnost ovládání telefonu přes folii, velikostní univerzalita pro různé rozměry mobilu, reflexní prvky

 

Minusy: nenalezli jsme

datum: 03.09.18 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign