katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Dokonalá stylovka

Anglické výrobky s logem Brooks prostě nelze zařadit mezi obyčejné zboží, protože jejich punc kvality, originální vintage design a zpracování jsou tím, co chytne za srdce každého milovníka dokonalých výrobků. V neposlední řadě je to pak cena, která řadí tyto produkty trochu výš nad běžný standard.

Tohle všechno určitě platí o batohu Brooks Islington, který v žádném případě nemá nic společného s moderními cyklistickými batohy pro sportovní využití. Jde totiž o elegantní městský ruksak vyrobený z voděodolné bavlny v kombinaci s pravou kůží. Hrubý povrch silné tkaniny vypadá v černém provedení jako lehce broušený, ale lze jej mít i v zelené verzi. Jednoduchý tvar kvádru má pevné kožené dno a nahoře kryje prostor překlopné víko se zajištěním páskem s hliníkovou sponou. Vnitřní objem 23-33 litrů tak lze regulovat právě intenzitou přetažení víka a nastavením pozice spony podle jednotlivých oček na čelní straně. Tam je také jediná externí kapsa s voděodolným zipem i úpravou materiálu zevnitř, takže do ní lze ukrýt třeba elektroniku. Hlavní prostor je však kromě horního víka zajištěn ještě silonovou voděodolnou tkaninou se zdrhovadlem, takže i ten je chráněn.

Samostatnou kapitolou jsou ramenní popruhy, rovněž bavlněné, ovšem pošité kůží s poutky pro zacvaknutí masivních hliníkových přezek. Těmi lze díky ovládání jedním prstem lehce regulovat jak délku ramenních popruhů, tak nastavit i jejich pozici. Snadno jsme vytvořili bederní popruh nebo zkřížili popruhy na hrudi, což bylo vzhledem k širšímu rozchodu na ramenou pro jízdu na kole mnohem jistější. Tenhle batoh sice není určen pro výlet na biku, ale na kolo do města je to hodně frajerský kousek a určitě byste nechtěli, aby vám při jízdě na festce nebo nějakém retro Favoritu na zádech plandal, takže proto variabilita nastavení popruhů. Má ovšem svoji hmotnost a 1600 gramů není zrovna peříčko, ovšem za tu parádu, kterou vzbudíte po příjezdu do kanceláře, to rozhodně stojí.

Jenže Islington také něco stojí a 8990 korun za batoh do města není zrovna malá částka. Ovšem tohle není sportovní batoh, ale vlastně módní doplněk, něco jako luxusní dámská kabelka, takže v porovnání se značkovými dámskými kabelkami v cenách mnohem vyšších je to vlastně úplně normální luxusní městský ruksak. S tím už byste před manželkou držící rodinnou kasu snad uspěli.

(už)

datum: 12.08.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign