Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Dokonalá stylovka

Anglické výrobky s logem Brooks prostě nelze zařadit mezi obyčejné zboží, protože jejich punc kvality, originální vintage design a zpracování jsou tím, co chytne za srdce každého milovníka dokonalých výrobků. V neposlední řadě je to pak cena, která řadí tyto produkty trochu výš nad běžný standard.

Tohle všechno určitě platí o batohu Brooks Islington, který v žádném případě nemá nic společného s moderními cyklistickými batohy pro sportovní využití. Jde totiž o elegantní městský ruksak vyrobený z voděodolné bavlny v kombinaci s pravou kůží. Hrubý povrch silné tkaniny vypadá v černém provedení jako lehce broušený, ale lze jej mít i v zelené verzi. Jednoduchý tvar kvádru má pevné kožené dno a nahoře kryje prostor překlopné víko se zajištěním páskem s hliníkovou sponou. Vnitřní objem 23-33 litrů tak lze regulovat právě intenzitou přetažení víka a nastavením pozice spony podle jednotlivých oček na čelní straně. Tam je také jediná externí kapsa s voděodolným zipem i úpravou materiálu zevnitř, takže do ní lze ukrýt třeba elektroniku. Hlavní prostor je však kromě horního víka zajištěn ještě silonovou voděodolnou tkaninou se zdrhovadlem, takže i ten je chráněn.

Samostatnou kapitolou jsou ramenní popruhy, rovněž bavlněné, ovšem pošité kůží s poutky pro zacvaknutí masivních hliníkových přezek. Těmi lze díky ovládání jedním prstem lehce regulovat jak délku ramenních popruhů, tak nastavit i jejich pozici. Snadno jsme vytvořili bederní popruh nebo zkřížili popruhy na hrudi, což bylo vzhledem k širšímu rozchodu na ramenou pro jízdu na kole mnohem jistější. Tenhle batoh sice není určen pro výlet na biku, ale na kolo do města je to hodně frajerský kousek a určitě byste nechtěli, aby vám při jízdě na festce nebo nějakém retro Favoritu na zádech plandal, takže proto variabilita nastavení popruhů. Má ovšem svoji hmotnost a 1600 gramů není zrovna peříčko, ovšem za tu parádu, kterou vzbudíte po příjezdu do kanceláře, to rozhodně stojí.

Jenže Islington také něco stojí a 8990 korun za batoh do města není zrovna malá částka. Ovšem tohle není sportovní batoh, ale vlastně módní doplněk, něco jako luxusní dámská kabelka, takže v porovnání se značkovými dámskými kabelkami v cenách mnohem vyšších je to vlastně úplně normální luxusní městský ruksak. S tím už byste před manželkou držící rodinnou kasu snad uspěli.

(už)

datum: 12.08.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign