Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Dokonalá přilba

Dvojice písmen ZY je názvem modelu přilby značky Zerorh+, již jsme otestovali. Za cenu jen lehce přesahující třítisícovou hranici nabídne všechno, co vyhlášené topmodely největších značek, s cenovkami mnohdy převyšujícími pět tisíc korun. Navíc vypadá naprosto fantasticky a stejně tak sedí na hlavě. Jakýkoli prostor ke kritice jsme u modelu ZY zkrátka hledali marně – příznivá hmotnost 245 gramů (ve velikosti XS/M), skvělé odvětrání i zpracování a zajímavá kombinace matné a lesklé skořepiny – ve všech ohledech před sebou máme přilbu, která by si mohla dovolit být klidně o tisícovku až dvě dražší.


Základem se stala dnes již standardní in-mold technologie. Skořepina pokrývá drtivou většinu vnější plochy helmy a nechybí ani zespodu přední hrany, kde zvyšuje odolnost skeletu vůči rozlomení a tím i účinnost celé čelní deformační zóny. Hloubka patří k průměru a celkové vytvarování se středně širokými bočními stěnami se stará o tvarovou eleganci přilby, která na hlavě, na rozdíl od mnoha konkurenčních modelů, nevypadá jako „hříbek“. Ostře řezané rysy jak zadní části, tak i jednotlivých příček mezi průduchy, zdařile doplňuje kombinace barev - záměrně kontrastní může být u některých kombinací vnitřní zpevňující výztuha (v našem případě oranžová) pozvolna klesající od čelní partie až dozadu.

Kvalitu usazení na hlavě má na starosti propracovaný systém Power Fit Double, ovládaný klasickým otočným kolečkem na zátylku a s možností výškové regulace s rozsahem přes dva centimetry ve třech přednastavených pozicích. Nadstandardní je pak vnitřní pokrytí téměř všech kontaktních ploch jemným polstrováním, jež nechybí ani na řemíncích pod bradou. Všechny zmíněné prvky se zasloužily o to, že přilba drží na hlavě velice jistě, aniž by vyžadovala citelné stažení vnitřního obvodu. V praxi tak majitel této přilby při jízdě skoro zapomene, že ji má vůbec na hlavě. Model ZY navíc působí ještě lehčím dojmem, než kolik ukázal displej naší váhy – tipovali bychom mu klidně pouhých dvě stě gramů.

Z detailů nechybí rozměrné reflexní samolepky na zadní části helmy a cena 3120 korun zahrnuje také transportní látkový obal. V nabídce je celkem osm barevných variant ve dvou velikostech, XS/M (54-58 cm) a L/XL (58-62 cm).

(kad)

 

 

datum: 15.03.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign