Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Do letadla s kufrem na kolo

Pomalu nastává doba, kdy se mnozí cyklisté chystají za najížděním prvních letošních kilometrů do krajů, kde je podnebí pro cyklistiku přece jen příznivější. Ať je to Mallorca, Kanárské ostrovy, vždy je potřeba se tam dopravit letadlem. A tady pro mnohé nastává problém, jak do cíle a zpět dopravit své drahocenné kolo.

Takřka jedinou možností, jak kolo skutečně bezpečně ochránit před poškozením leteckých pozemních zřízenců, kteří často ne zrovna šetrně se zavazadly zachází,  je speciální skořepinový kufr. Je jich na trhu sice více, ale nám se dostal do ruky výrobek od firmy B&W International. Sympatická značka už z toho důvodu, že naprosto stejné iniciály má audiofily jistě známá firma vyrábějící velmi kvalitní reprobedny Bowers & Wilkins . Zajímavá shoda. Ale náš kufr nehrál i když jsme k němu přiložili ucho.

kufrvelky

Model kufru B&W 96910 je v modré barvě. Má optimální tvar pro přepravu v letecké dopravě, ale například i v autě. Oproti minulému modelu byl zmodernizován o zcela nové zapuštěné zámky a byl doplněn o pojistný obvodový pás. Příjemné je, že ke kufru se dodávají zdarma samostatné obaly na přední a zadní kolo uzavíratelné zipem. Zcela nově je také přibalena rozpěra proti bočnímu promáčknutí. U takovéhoto typu výrobku také nebývá zvykem, aby byly dostupné náhradní díly. V tomto případě vám dokonce dodavatel vymění zdarma kolečka, pokud se vám povede je ulomit, což není tak snadné.

kufrvlak

Kolo jsme do kufru umístili bez problému. Je jen potřeba zasunout sedlo více do sedlové trubky a vyndat řídítka z představce. A samozřejmě odmontovat pedály. Pro snadnější manipulaci při uzavírání kufru se rám i samostatná kola ke stěně zajistí řemeny. Převodník je uložen v molitanu jako v bavlnce. Uzavření kufru bylo také bez problému. Ke všeobecnému údivu a zděšení dovozce jsme kufr položili na bok a sedli si na něj. Trochu jsme se ještě pohoupali. Nic neprasklo ani nepovolilo. Běžné tvrdé zacházení tedy kufr zřejmě vydrží. Ostatně, naše testování na dvoře lze doplnit i zkušenostmi týmu PSK Whirlpool, který stejné kufry používá k častým přepravám již dva roky bez jakéhokoliv poškození kola uvnitř. No a co je dobré pro profíky, mohlo by být dobré třeba i pro vás.

Ještě zbývá dodat cenu, která je velmi příjemná. Za 6.990,- Kč bude kolo opravdu chráněno nejen v desetikilometrové výšce uvnitř zavazadlového prostoru Boeingu, ale i na vozíku drncajícím po letištní ranveji.

Kufr dodává: www.wheeler.cz

letiste

Tým PSK Whirlpool s kufry na letišti v Číně.

(kany)

datum: 22.01.08 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign