Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Dlouhoprsté 3F

V nabídce domácí značky 3F Vision najdeme vedle široké kolekce brýlí rovněž rukavice, zimní i letní. My jsme otestovali prstový model 2111 s cenou 429 korun, který najde využití od jara do podzimu, a to nejen na biku.

Propracovaná dlaň z poměrně odolné syntetické kůže Amara je doplněna celkem čtveřicí gelových insertů, zajišťujících skutečně funkční tlumení otřesů. Rozložení tlaku je v praxi velmi příjemné, a je tedy adekvátní jak pro tlustší bikové gripy, tak i hladkou omotávku silničních řídítek. Pokud zvolíme vhodnou velikost, tak se ani při sevření užšího gripu dlaň nekrabatí, na čemž má zásluhu především příkladně provedený anatomický střih rukavic. Hřbetní část kombinuje čtyři různé materiály, a to nejen pro optimální tvarovou a velikostní přizpůsobivost, ale i kvůli prodyšnosti či odolnosti. Standardní Lycra je tady zkombinována s příjemně elastickou nylonovou pleteninou, s froté materiálem na vrchu palce a v neposlední řadě se syntetickou kůží na vnější, tedy „malíkové“ straně. Zapínání je řešeno páskem se suchým zipem, jemuž nechybí plastický nápis 3F.

Z hlediska kvality usazení na ruce není zkoušeným rukavicím co vytknout. Poměrně vzdušné provedení je vhodné i pro letní použití, ale současně nabídne dostačující komfort při takzvaně „přechodových“ teplotách, někde okolo patnácti stupňů. Životnost rukavic byla zcela bezproblémová a ocenili jsme také přítomnost froté „potítka“, které přijde zvlášť ke slovu v letním parnu. Spokojeni jsme byli rovněž se snadným natahováním i stahováním propocených rukavic. Použitý střih je sice anatomický, ale současně ne zbytečně těsný, takže i v tomto ohledu chválíme.

Pokud vás rukavice 3F 2111 zaujaly, můžete vybírat z námi zkoušené černo-bílé verze nebo dát přednost výrazné zeleno-černo-červené variantě s kódovým označením 2110, a to ve velikostech XS až XXL.

(kad)

 

 

datum: 18.05.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign