katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Dlouhá vesta

Vesta Pells Who Else

Modelová řada oblečení Who Else od domácí značky Pells nabídne kromě dresů a cyklistických kraťasů také praktickou vestu za 990 korun, vyvedenou buď v červeno-černé nebo bílo-černé kombinaci.


Vesta je vyrobena z polyesteru s větruodolnou a vodoodpudivou úpravou, přičemž z tohoto materiálu je přední i zadní díl, pouze ventilační panely na bocích jsou ze síťoviny. Střih testované velikosti 3XL odpovídá standardní velikosti XL, což lehce mate, takže 190cm a vyšší jezdec bude mít díky délce střihu dostatečně krytá záda a obleče pod vestičku i silnější dres s dlouhým rukávem. Přesto ale střih není nějak výrazně volný, že by poskytl komfort i cyklistům s větším množstvím kilogramů navíc, spíše ideálně kopíruje sportovní urostlou postavu.
U krku je ochrana před chladem až nadstandardní, díky vysokému límečku s garáží pro jezdce zipu, takže v této partii nic nedře a neškrtí. Zip je podložený v celé délce, takže tudy neproniká k tělu chlad. Olemování průramků je velice pružné a rovněž chrání toto místo před vstupem chladného vzduchu. Míra ochrany trupu před chladem je díky většinovému podílu polyesterové tkaniny na vysoké úrovni, ale i přesto si vesta zachovává dostatečnou míru ventilace. Pro teplejší počasí je ventilace proti modelům se zády kompletně ze síťoviny sice o dost slabší, ale univerzálnost od jara do podzimu, daná ochranou zad před deštěm a celého trupu před chladem, to bohatě vykompenzuje.
Na zádech je ve spodní části kapsa na zip a trojice reflexních pruhů, na bocích je pak v úrovni zipu kapsy všitá stahovací guma v pase. Vesta totiž nemá zakončení pružným lemem, ale díky delšímu střihu sahajícímu vzadu až lehce nad sedlo je stahování jen v pase, zatímco koncový díl je volnější.
Usazení na těle a v pase je tedy zcela bezproblémové, někomu ovšem může delší zádový díl a síťovina přes část hýždí trochu vadit. Pro ochranu proti vodě stříkající od zadního kola je to rozhodně plus, takže kdo nechce tolik hledět na estetičnost danou kratším střihem a odhalenými hýžděmi, ale dá přednost větší míře pokrytí těla ochrannou tkaninou, bude určitě spokojený. Vesta Who Else je totiž praktickým společníkem pro chladnější a méně příznivé počasí.
(už)


Plusy: vysoký límec, míra ochrany, reflexe
Minusy: velikostní značení

datum: 14.08.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign