sensium

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_leden_2018

Dlouhá vesta

Vesta Pells Who Else

Modelová řada oblečení Who Else od domácí značky Pells nabídne kromě dresů a cyklistických kraťasů také praktickou vestu za 990 korun, vyvedenou buď v červeno-černé nebo bílo-černé kombinaci.


Vesta je vyrobena z polyesteru s větruodolnou a vodoodpudivou úpravou, přičemž z tohoto materiálu je přední i zadní díl, pouze ventilační panely na bocích jsou ze síťoviny. Střih testované velikosti 3XL odpovídá standardní velikosti XL, což lehce mate, takže 190cm a vyšší jezdec bude mít díky délce střihu dostatečně krytá záda a obleče pod vestičku i silnější dres s dlouhým rukávem. Přesto ale střih není nějak výrazně volný, že by poskytl komfort i cyklistům s větším množstvím kilogramů navíc, spíše ideálně kopíruje sportovní urostlou postavu.
U krku je ochrana před chladem až nadstandardní, díky vysokému límečku s garáží pro jezdce zipu, takže v této partii nic nedře a neškrtí. Zip je podložený v celé délce, takže tudy neproniká k tělu chlad. Olemování průramků je velice pružné a rovněž chrání toto místo před vstupem chladného vzduchu. Míra ochrany trupu před chladem je díky většinovému podílu polyesterové tkaniny na vysoké úrovni, ale i přesto si vesta zachovává dostatečnou míru ventilace. Pro teplejší počasí je ventilace proti modelům se zády kompletně ze síťoviny sice o dost slabší, ale univerzálnost od jara do podzimu, daná ochranou zad před deštěm a celého trupu před chladem, to bohatě vykompenzuje.
Na zádech je ve spodní části kapsa na zip a trojice reflexních pruhů, na bocích je pak v úrovni zipu kapsy všitá stahovací guma v pase. Vesta totiž nemá zakončení pružným lemem, ale díky delšímu střihu sahajícímu vzadu až lehce nad sedlo je stahování jen v pase, zatímco koncový díl je volnější.
Usazení na těle a v pase je tedy zcela bezproblémové, někomu ovšem může delší zádový díl a síťovina přes část hýždí trochu vadit. Pro ochranu proti vodě stříkající od zadního kola je to rozhodně plus, takže kdo nechce tolik hledět na estetičnost danou kratším střihem a odhalenými hýžděmi, ale dá přednost větší míře pokrytí těla ochrannou tkaninou, bude určitě spokojený. Vesta Who Else je totiž praktickým společníkem pro chladnější a méně příznivé počasí.
(už)


Plusy: vysoký límec, míra ochrany, reflexe
Minusy: velikostní značení

datum: 14.08.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign