Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Disisdaboss!

Nejsme hiphopový magazín, ani neinklinujeme k hardcore, ale když se hvězda bikového slopestyle a vítěz Red Bull Rampage 2014 Andreu Lacondeguy rozhodne navrhnout vlastní gripy, jinak se snad ani jmenovat nemůžou. Tenhle kompletně potetovaný Španěl sice patří postavou k nejmenším jezdcům, ale největším jménům současné freeride scény, takže by těžko vozil něco, na čem mu nedrží dlaně.

Gripy Disisdaboss jsou jedním z modelů americké značky Sensus, kterou vlastní několik jezdců. Samozřejmě využívají patentového lock-on upevnění od firmy ODI, takže by si jeden myslel, že je v portfoliu tohoto výrobce najde. Omyl, ODI se s nimi nikde nechlubí a jsou jen na stránkách Sensus, kde se k nim hrdě hlásí Lacondeguy v sombréru a se zakrvavenou mačetou v ruce. Je to jeho promo k těmto „nejgripovatějším gripům“, o nichž tvrdí, že s nimi se stanete brutálním a krutým jezdcem. To asi záleží na jezdci samotném, každopádně o funkčnosti těchto gripů nelže.

Jejich základem je klasicky plastový tubus s dvojicí výstupků na každém konci, aby na ně šlo nasadit stahovací hliníkové objímky ODI. Montáž je tedy snadná a po dotažení dvojice imbusů je grip na svém místě. Jeho 115 mm dlouhá úchopová plocha má na polovině drážkování po obvodu, kdežto na druhé je napříč pod třemi úhly. Na obou koncích přechází pryž do 8 mm širokého kónického zakončení a pak už jsou hliníkové objímky. Celková délka je 143 mm včetně zátky řídítek, takže nic pro příliš úzká řídítka, a díky kónickému zakončení ani pro ty, kdo se rádi drží přes vnější hranu gripu.

Úchopový prostor je pevně vymezen, ale nabízí dostatečnou rezervu pro přesun dlaně. Pryž je dokonalá lepivka, takže drží skvěle i na mokrých rukavicích, a díky hloubce drážkování zaručuje i lehkou ventilaci. Průměr 30 mm patří k ideálnímu standardu a gripy v dlaních nepůsobí zbytečně štíhle v delším sjezdu, takže z nich nebolí dlaně. Samotné tlumení odpovídá kategorii s celistvým plastovým tubusem, takže je to slabší, naopak přesnost úchopu a s ní spojené ovládání kola jsou maximální. Za 690 korun lze mít 110 gramů vážící páreček gripů v přírodním „gumovém“ nebo černém, červeném či zeleném provedení.

(už)

Plusy: přilnavost k dlani, upevnění, délka

Minusy: slabší tlumení 

datum: 13.09.17 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign