Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Dětská přilba ABUS - test

Bezpečný ABUS

Německá značka ABUS je po řadu let synonymem bezpečnosti, její vysoce kvalitní zámky znají cyklisté i motocyklisté. Maximální bezpečnost ovšem ABUS zajišťuje nejen kolům, ale i samotným jezdcům. Nabídka této značky zahrnuje mimo jiné široký sortiment cyklistických přileb, od závodních přes turistické až po dětské.

abusvelky

Naším testem prošel dětský model ABUS New Piccolino v designu „farma“, jehož akční cena je v současnosti pouhých 359 korun. Testovaná velikost M/L s vnitřním obvodem 53-58 cm se i přes bytelnou konstrukci dostala na nízkou hmotnost 230 gramů. Hlavní devízou modelu je ale především nadprůměrná hloubka skeletu, díky níž je ochrana hlavy dítěte při pádu skutečně nadstandardní. Na stranách se spodní okraj přilby dostane těsně nad uši, pozvolna klesající linie dolní hrany poskytne dostatečnou ochranu také zátylku. Skelet přilby je celkově hodně masivní, což je patrné na hloubce jednotlivých ventilačních otvorů a především na integrovaném štítku. Deformační zóny u této přilby skutečně nebyly podceněny. Tělo přilby zpevňuje také zadní skořepina, která přechází přes spodní hranu až dovnitř skeletu.

abuszad

Za zde použitý nastavovací a upínací systém by se nemusela stydět ani špičková závodní přilba. Vnitřní celoobvodová plastová čelenka je vybavena dlouhou čelní výstelkou. Polstrování je použito i zevnitř nastavovacího systému. Seřizování obvodu se provádí jednoduše pomocí otočného kolečka na zátylku. Stažení je dostatečně pevné i v případě dlouhých vlasů. Mikronastavitelná přezka pod bradou je v případě dětské přilby rozumnou volbou, neboť umožňuje jemné doladění utažení. Po stránce odvětrání nelze u dětské přilby čekat zázraky, vše je zde zaměřeno především na bezpečnost. Ovšem i tak je trojice čelních průduchů vybavena síťkou proti hmyzu, po vzoru dospělých přileb. Vzadu pak nechybí rozměrná odrazka.

Dětská přilba ABUS New Piccolino je zkrátka orientována na maximální bezpečí dítěte, ovšem pamatuje i na fakt, že se přilba musí dítěti líbit, a především mu musí dobře sedět na hlavě. To vše splňuje na jedničku. Cena 359 korun se proto zdá téměř lidová.

(kad)

Plusy: bezpečnost, usazení na hlavě, cena

Minusy: nenalezli jsme

datum: 01.12.08 - kategorie: Testy kol
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign