Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Desítka pro Shimano XT a SLX !

Desítka pro XT a SLX!

V Cykloservisu číslo 8 naleznete informace o nových verzích sad Shimano Deore XT a SLX pro rok 2011, které budou využívat deseti pastorků v kombinaci s třemi převodníky, narozdíl od chystaného XTR či konkurenčního Sramu XX s dvoupřevodníkem. Vypršení tiskového embarga konečně dovolilo uvést chystané novinky, bohužel zatím vyjma XTR, v plném znění.

sada

Vzhledově se u desítkových sad XT a SLX oproti jejich devítkovým alternativám skoro nic nezměnilo. Přibylo označení systému Dyna-Sys na všech dílech řazení, lehká úprava se dotkla tvaru převodníků, jinak se ale na pohled nic zásadnějšího neudálo. Další pastorek oko skoro nepostřehne, zraku zůstává skryt také lehce přepracovaný mechanismus řazení. Opět se ale ztenčovalo, zeslabovalo, ubíral materiál, aby se těch deset pastorků poskládalo na ořech, jenž byl svou šířkou původně určen pouhým osmi. Zúžen byl logicky i řetěz, který je nyní po vzoru top silničních sad jednosměrný, tenčí jsou samozřejmě i převodníky. Celý komplet s deseti pastorky je dokonale funkční, o čemž jsme se na vlastní kůži retezpřesvědčili na jednom z prototypů sad přímo v továrně Shimano. Jemnější odstupňování převodů závodníci uvítají, životnost ale zůstává otázkou a stejné pochybnosti máme v případě použití velkého převodníku s pouhými dvaačtyřiceti zuby. Nejtěžší převod tedy bude pro většinu jezdců a hlavně pak závodníků nejspíš hodně lehký. Bez problémů to naopak bude v případě majitelů devětadvacítek, kde je kombinace 42-11 zcela dostačující.

Zde můžete nalézt malou ochutnávku fotografií nových sad Deore XT a SLX v desítkovém provedení. Podle slov zástupců Shimana ale bude i nadále v nabídce současná verze, jako alternativa s devíti pastorky. Je ale otázkou, jak dlouho.

slx

 

klikycer

 

presmyk(kad)

 

kazeta

datum: 24.04.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign