Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Designovky od Rosti

Pro italskou značku Rosti je spojení „hlavní proud“ zcela nepřípustným výrazem. Pokud si ještě vybavíte superluxusní dresy Primal Wear z poloviny devadesátých let, pak je nabídka Rosti svou ideou v mnoha směrech podobná - tedy naprosto výjimečnými designy, špičkovými technologiemi zpracování a v neposlední řadě dokonale padnoucími střihy.

Drtivá většina v současnosti nabízeného cyklistického textilu mainstreamových značek si je navzájem podobná jako vejce vejci, neboť výrobci sázejí na v mnoha směrech univerzální líbivost vycházející ze zažitých, osvědčeně úspěšných barevných kombinací i prvků grafiky. Rosti na to jde ovšem z druhé strany a požadavkem je vytvořit grafiku s motivy, jež si uživatel zamiluje. Hlavní je nápad, následován výběrem špičkových materiálů a precizního zpracování do posledního detailu. Výsledkem jsou dresy, po nichž budeme toužit, podobně jako po superlehkém závodním celoodpruženém biku kultovní značky. Ano, Rosti je kultovním výrobcem cyklistického textilu!

Na našem trhu tuto luxusní italskou značku zastupuje společnost Lom Trading, díky níž si můžeme pořídit kterýkoli z velmi neortodoxních cyklistických kompletů či samostatných dresů, kraťasů a široké škály dalších doplňků. Ostatně, stačí se podívat na www.rosti.it a okamžitě budete vědět, o čem zde píšeme. Zmíněné výjimečné grafické motivy je zkrátka nutné vidět, popsat slovy jdou jen stěží. Pokud ale naopak upřednostňujete decentnější vzhled, případně retro design, i zde má Rosti co nabídnout.

Značka si zakládá na výrobě přímo ve svých dílnách v Itálii, kde vznikají všechny produkty v malých sériích, což ještě výrazně navyšuje exkluzivitu. Zde nejen designéři navrhnou zmíněné neopakovatelné motivy, ale současně se ve vlastních dílnách textil kompletně vyrobí, a to opět s využitím nejkvalitnějších italských materiálů, jež jsou mnohdy produkovány přímo pro potřeby značky Rosti - nejen z hlediska struktury použitých tkanin, ale i svým složením. Na veškeré oblečení jsou zde proto používány ty nejlepší technické materiály. Budeme-li konkrétnější, pak se jedná o mikrovlákno s částečkami stříbra, které omezují množení bakterií, dále materiály výrazně napomáhající odvodu vlhkosti od pokožky a zaručující maximální komfort použití. Veškeré použité patentované textilie jsou vícesměrně elastické, pro vysoký komfort uživatele, a zaručují maximální termoregulaci. Materiály jsou nealergické, netoxické a dlouhodobě testované. Nejspíš nebude žádným překvapením, že se značka Rosti specializuje na výrobu oblečení pro amatérské i profesionální cyklistické týmy.

Požadavkem u použitých materiálů je, aby se v praxi chovaly jako „druhá kůže“. Tedy aby za přispění propracovaných anatomických střihů jednak dokonale obepnuly tělo, ale současně zaručily dokonalou termoregulaci a zcela neomezenou možnost pohybu. Zajímavostí je třeba zcela nová linie technických úpletů nazvaná Think 44, skládající se z 93 % podílu polyesteru a 7 % Elastanu. Je typická nejen velmi nízkou gramáží, ale především vysokou měkkostí, výrazně nadstandardní elasticitou ve všech směrech a velmi vysokou prodyšností. Zmíněná kombinace tak zajistí vlastnosti mezi cyklistickým textilem naprosto unikátní, což je ještě podtrženo rychlým schnutím po namočení. Think 44 je zkrátka jedním z oněch materiálů dokonale vystihujících pojem „druhá kůže“. Další používané materiály i jejich přesnou charakteristiku naleznete na zmíněných stránkách výrobce.

Samozřejmostí je široká pánská i dámská kolekce, a to s důrazem na perfektně obepnuté střihy. Závodní a špičková výkonnostní cyklistika je zkrátka tím, kudy se značka Rosti vydala. V tomto ohledu je typickým zástupcem italské školy. Jinak lze samozřejmě vybírat z několika úrovní, od těch cenově dostupnějších řad až po ty nejluxusnější.

 

 

 

(red)

datum: 05.03.17 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign