cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Děravá sedlovka

U sedlovek se většinou až na aerodynamické kousky příliš neexperimentuje s jejich tvarem, což ale neplatí pro značku Trigon. Tenhle specialista na karbonové komponenty totiž nejenže nabízí třeba model s integrovaným titanovým dílcem a pružnou planžetovou horní partií, ale třeba i model s otvorem pod sedlovým zámkem.

Sedlovka Trigon SP138UL patří k lehkým kouskům, ovšem dostatečně bytelným, aby zvládla zatížení v terénu. Karbonová monocoque konstrukce má velice tenkou stěnu trubky a horní partii pak středový otvor rozdvojuje na nosná ramena, která nabídnou širokou základnu pro sedlový zámek. Ten je z hliníkové slitiny a stahuje se centrálním imbusovým šroubem, s dotahovacím momentem 15 Nm. Jelikož jde o sedlovku s průměrem 31,6 mm, není to žádné ořezávátko, takže výraznější propružení partie vysunuté z rámu nelze očekávat. Určité tlumicí schopnosti samozřejmě konstrukce a materiál nabídne, takže ve srovnání s duralovým protivníkem shodného průměru nabídne Trigon mnohem vyšší komfort. Rozdíl je ale především v hmotnosti, kdy tento 400mm kousek ukázal pouze 184 gramů.

UD povrchová úprava vypadá efektně a samozřejmě nechybí stupnice pod lakem či obroušení laku z hlavice sedlovky, kam dosedá zámek. Ten má celou kontaktní plochu spodního dílu zdrsněnou, aby bylo zaručeno co největší tření mezi oběma materiály. My jsme s pevnou pozicí sedla, nastaveného optimálně na střed, problémy neměli, ale pokud někdo vozí sedlo extrémně vzadu či naopak, mohl by se tlak mimo střed časem projevit lehkým povolením spoje a posunutím, proto ta drsná plocha. Otvor mezi rameny je spíše kosmetická záležitost, která je schopná polapit dost bláta, ale na druhou stranu celkem umně zakrývá imbusový šroub s kolíbkou, takže je to spíš otázka vkusu. Komu se tenhle model líbí, chtěl by v tomhle průměru trochu odlehčit svému kolu a sobě přidat na pohodlí, za 2476 korun má možnost. Navíc je k dispozici i kratší 350mm verze a také 3K povrchová vrstva v lesku či matu s logem i bez.

(už)

 

datum: 30.05.17 - kategorie: Technika
id

id

id

bafang2022.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign