Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Dema v novém hávu

Dema v novém hávu

Nestává se často, že by některá značka překopala celou kolekci doslova od základů. U značky Dema k tomu však došlo a nový designér vdechl jejím kolům zcela nový styl.

Dema 2010

Karbon na vrcholu

Zatímco vloni byl top modelem karbonový Lottus, nyní mu přibyla konkurence. Trojice celoodpružených karbonových biků se zadním zdvihem100mm spoléhá na jednočepovéodpružení s přepákováním k tlumiči skoro vodorovně pod horní trubkou.

Přední trojúhelník je z High Modulus karbonu a má masivní profily trubek, přičemž ta horní nese kvůli tlumiči lehké prohnutí a rozdvojení před sedlovkou.

Dema 2010

Zajímavé je cenové spektrum, od nejdražšího modelu Quark za 75 125 korun s komponenty XTR, XT a odpružením Rock Shox Reba a Ario 3.2, obě jednotky samozřejmě s lockoutem, po nejlevnější typ Plasma za 50 419 korun osazený díly SLX, Deore a levnějším odpružením SR Suntour.

Hardtail Lottus za 116 974 korun s tím nejlepším osazením zůstává, ale přibyla mu dvojice sourozenců s totožným rámem, ovšem bez integrované sedlovky. Scaleo i Thoba mají kvalitní základ a cenově dostupnější komponenty, takže se dostanou na cenu 53 444 za Scaleo se sadou SLX a vidlicí Rock Shox Tora a na 40 335 korun za model Thoba s komponenty Deore a vidlicí SR Suntour. Všechny zmíněné biky, až na Lottus s brzdami Formula R1, se spoléhají na kotoučovky Hayes, které jsou na většině nových modelů.

Dural pevný a pružný

V nabídce zůstává trojice duralových modelů Ferrara, Auron a Ryano z roku 09, ovšem novinkou jsou další tři celoodpružené stroje. Designově vycházejí z karbonových vzorů a mají i stejný princip odpružení. Cenově jsou ovšem výrazně níž.

Dema 2010

Odpružení má u všech tří verzí na starosti SR Suntour, komponenty jsou od řady SLX až po Alivio a Altus. Brzdy jsou zastoupeny značkami Hayes, Shimano a lankovou verzí Shimano.

Sedmnáctka hardtailů dostala z poloviny nový design a z poloviny je věrná původnímu kabátu. Komponentově sahá od řady SLX a Deore na modelu Deor až po nejlevnější sady shimana na trojici modelů s ocelovým rámem. Ovšem díky designu vypadají některé modely s osazením Shimano Acera mnohem dráž.

Trojice ocelových biků pro skákání a freestyle je doplněna dvojicí dvacítkových freestyle BMX, takže paleta je opravdu pestrá.

Krosová kola vystoupala k osazení SLX u modelu Aveiro a samozřejmě ke kotoučovým brzdám u tohoto a ještě levnějšího modelu. Samozřejmostí je masivní rám s výztuhou pod hlavou a nové pojetí designu. Zhruba dvacítka krosů sahá až po nejdostupnější komponenty, takže uspokojí zákazníky všech stupňů náročnosti.

Silniční kola Leony a Vento jsou beze změn, ovšem levnější novinka Alvito s komponenty Sora a FSA by se vzhledově směle mohla rovnat s mnohem dražšími stroji.

Dema 2010

Velmi široká je řada městských a trekingových kol, která sázejí jak na tradiční rámy a komponenty, tak velkou měrou na snížené provedení rámu a řazení v nábojích Nexus. Modely s nízkým rámem nebo zcela bez spodní spojovací trubky míří mezi starší generaci, která na našem trhu stále nemá dostatek cenově dostupných kol zaměřených hlavně na pohodlí a jednoduchost.

Čtyřiadvacítka dětských kol, každé v několika barevných variantách, uspokojí malé jezdce modely od velikosti 12 palců až po čtyřiadvacítky. Rámy jsou jak ocelové, tak z duralu, a to i u nejmenšího provedení.

Dema tedy pro letošek výrazně přezbrojila a líbivostí nové kolekce rozhodně může mířit vysoko. Totéž ale platí o použitých materiálech a nejlepších modelech, které směle snesou srovnání se zavedenými zahraničními značkami.

(už)

datum: 24.05.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign