cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Deda Superbox

Tématem tohoto vydání je vedení bovdenů a hadic do rámu skrz hlavovou trubku, nejlépe ještě plně skryté v představci a řídítkách. Zmiňujeme v něm i možnost dodatečně si na své kolo tuto libůstku domontovat, byť s následkem volných původních otvorů pro vstupy kabeláže.

Jedním z možných řešení je představec Deda Superbox, jenž celkem jednoduše kombinuje semiintegrované vedení kabeláže se vstupem do hlavové trubky. Jde o představec z hliníkové slitiny 6061, s objímkou 31,8mm průměru a speciálním spodním plastovým „boxem“ pro ukrytí bovdenů a jejich neviditelný přechod do hlavové trubky. Tenhle systém se nazývá DCR – Deda Internal Cable Routing, jde v podstatě o dvě varianty. Jedna počítá s plně integrovaným vedením díky „D“ průřezu 11/8“ sloupku vidlice a druhá, ta jednodušší, s klasickým tapered sloupkem s horním 11/8“ průměrem, otvorem dole ve sloupku pro případné tažení hadice přední brzdy a vedením kabeláže v plastovém krytu pod představcem, což bude drtivá většina případů. Výrobce na svých stránkách uvádí případnou kompatibilitu s rámy a vidlicemi celé řady značek.

 

 

Představec za 3090 korun lze namontovat i jako běžné provedení pro vnější vedení či standardní vstupy bovdenů, ale to je celkem zbytečné plýtvání. S odpovídajícím ložiskem a hlavovým složením dokáže kabeláž jednoduše navést do imbusem jištěného plastového boxu na své spodní straně a z něho pak zahnutím dolů skrz oválné vymezovací podložky až do horní krytky hlavového složení, jež má oválný otvor a pod ním velký rozpěrný kroužek s otvorem pro průchod kabeláže. Prostě klasika tak, jak ji popisujeme v hlavním tématu. Šedý rozpěrný kroužek samozřejmě odpovídá velkému integrovanému ložisku pro 1,5“ uložení s úhly 36°x45°a případnou instalaci ulehčuje proříznuté provedení všech vymezovacích podložek i otevřená horní část demontovaného boxu. Krytka ložiska ale proříznutá není, takže se kabeláž buď musí protáhnout skrz, nebo lze krytku rozříznout, což ale zhorší její ochrannou funkci proti vodě shora. Má ale dvojici zahloubení pro čepy na vymezovacích podložkách, takže i po rozříznutí mezi nimi by měla držet přesně, bez tendence k rozevírání.

Výška vymezovacích podložek je i s boxem celkem 45 milimetrů, takže je možné dostat představec (výška 32 mm) poměrně vysoko pro pohodlný posed, a to nepočítáme navíc ještě zhruba centimetrovou výšku krytky. Představec se vyrábí v délkách 90-130 mm, přičemž jeho sklon je 82 stupňů, tedy obecně minus 18 stupňů. Čelní objímka je dělená a dotahuje se rovnoměrně u horních i spodních šroubů, navíc s možností vložit po montáži speciální plastový D-clip mezi díly objímky a vytvořit tak jakési aerodynamičtější provedení. Horní víčko představce pak kryje i jeho zadní část s průřezem pro stažení, takže celek by měl vypadat maximálně kompaktně. Dodanému 120mm provedení jsme pak včetně víčka, šroubu, podložek, krytky i rozpěrného kroužku navážili 278 gramů, samotný představec bez plastového boxu má 190 gramů.

(už)

 

datum: 16.05.22 - kategorie: Technika
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign