Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Děda s velkým průměrem!

Nebudeme zde probírat pohlavní vybavenost některého z prarodičů, standard „35“ je totiž typickým znakem série řídítek a představců italské značky Deda. Ta totiž namísto běžného oversize průměru 31,8 mm vsadila na rovných pětatřicet milimetrů, které zajistí nejen vysokou tuhost řídítkům a jejich spoji s představcem, ale současně poskytnou maximálně pohodlný úchop. Podobně jako se kvůli optimální ergonomii zvětšil v posledních desetiletích průměr věnce volantů u automobilů, tak se italský výrobce rozhodl zvýšit komfort rukou uživatelů svých cyklistických komponentů.

Řídítka Deda M35 Carbon

Řídítka Deda M35 Carbon

Řídítka Deda M35 Carbon vsadila na celokarbonovou konstrukci a konstantní 35mm průměr horní úchopové části. I přes určitou módnost zploštělých horních částí řídítek je zde nabízený čistě kruhový průřez z hlediska ergonomie držení naprosto perfektní. Kdo si tato řídítka nevezme do ruky a úchop skutečně v praxi nevyzkouší, ten neuvěří. V jednoduchosti je zkrátka síla a značka Deda to v případě těchto řídítek dotáhla k absolutní dokonalosti. Ruku v ruce s kvalitou úchopu jde ovšem také tuhost řídítek, která je i přes hmotnost pouhých 210 gramů naprosto špičková. Standard „35“ bude tedy pro spurtery tím pravým. Řídítka M35 Carbon vyjdou na 6990 korun a vedle čistě karbonové (3K) povrchové úpravy je v nabídce také matně bílé nebo červené provedení. Trojice dodávaných šířek je 42, 44 a 46 cm (měřeno kraj-kraj). Stejně precizní jako celkové zpracování či povrchová úprava je ovšem také provedení všech detailů, jako třeba zespodu umístěných karbonových trubiček pro vedení bowdenů řazení a brzd.

Řídítka Deda M35 Alloy

Řídítka Deda M35 Alloy

Pokud by někoho oslovil standard „35“ a nechtěl by investovat do karbonu, může zvolit duralová řídítka Deda M35 Alloy. Ta mají na rozdíl od karbonové varianty průřez horní úchopové části oproti středu o něco málo zmenšen, počítají totiž s instalací omotávky, po jejímž namotání se horní partie dostane na konstantní průměr 35 mm. Tvarování oblouku RHM je ovšem totožné s karbonovou verzí. Jako materiál k výrobě řídítek posloužila slitina 7050, v nabídce jsou opět tři různé šířky a povrchová úprava je buďto matná černá, nebo matná bílá. Hmotnost 278 gramů je vzhledem k mohutnosti provedení a nabízené vysoké tuhosti stále vynikající hodnotou. Za duralovou verzi řídítek Deda M35 zaplatíte 2090 korun.

Představec Deda Trentacinque

Představec Deda Trentacinque

K oběma výše zmíněným modelům řídítek pak samozřejmě musíme zvolit odpovídající představec, který se jmenuje Deda Trentacinque, což samozřejmě v překladu znamená třicet pět. Představec je vyrobený z kované slitiny Al 2014 a v délce 110 mm váží 136 gramů. Na nízké hmotnosti se kromě maximálního odlehčení samotné konstrukce podílejí například také titanové šroubky. Dodávané délky jsou od 90 do 130 mm a v případě barvy lze vybírat z matné černé, matné bílé nebo lesklé červené. Úhel 82° je pak ideální pro dosažení optimální závodní polohy. Představec Deda Trentacinque vyjde na 3490 korun.

Číslo 35 je tedy standardem značky Deda. Svého dědy se na jeho průměr ale raději neptejte, mohl by se rozčílit...

(kad)

datum: 23.11.12 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign