Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Dámy pozor! Brýle pro vás

3F Vision pro dámy

Pod značkou 3F najdeme vedle BMX a dětských přileb nebo rukavic především širokou nabídku kvalitních brýlí. Kromě čistě cyklistických, sjezdových, nebo naopak spíše civilních modelů jsou v letošní kolekci zahrnuty rovněž dětské a dokonce i dámské brýle. Růžová obruba a ideální usazení na obličeji, to jsou atributy charakterizující dámský model 3F Sonic 1370.

Rámeček vyrobený z materiálu Grilamid TR 90 je zárukou nadstandardní flexibility a především s tím související odolnosti. Tvarově brýle vycházejí z oblíbeného, poměrně univerzálního typu Sonic, celkově spíše trochu užší provedení je však díky zmíněné pružnosti obruby hodně univerzální ve vztahu k šířce obličeje. Tyto brýle proto budou vyhovovat nejen dámám-cyklistkám, ale i juniorským jezdkyním, případně mnohým závodnicím žákovských kategorií.

Z hlediska tvaru není brýlím co vytknout, perfektní je jak celkový průhyb obruby, kopírující tvar čela, tak i lehké zahnutí nožiček. Jejich panty se navíc tváří celkem bytelně, takže ani ze životnosti bych neměla strach. Co však zaslouží asi největší pochvalu, to je hodně velká ohebnost nožiček samotných, od jejich poloviny až k zakončení. Díky tomu výrobce předešel nepříjemnému tlaku vzadu nad ušima a navíc i při nasazování brýlí jednou rukou, třeba za jízdy, je pružnost výhodou. Zkrátka jsem ani při ne právě šetrné manipulaci s brýlemi neměla vůbec pocit, že bych jim mohla jakkoli ublížit. Na příjemném usazení na obličeji se podílejí také protiskluzové vložky v zakončení nožiček, vhodný sklon skel a především spíše užší provedení nánosníku. Jeho dosedací pryžové plochy jsou ideálně od sebe a usazují brýle do správné výšky (rámeček přibližně do výšky obočí).

Z mého pohledu naprosto univerzální tvar doplňuje již trochu méně univerzální barva obruby - růžová si podle mě ale určitě najde své zastánkyně. Pokud však nebudete preferovat Barbie styl, v nabídce značky 3F jsou tytéž brýle také v černé nebo bílé barvě. Lehké kouřové zabarvení skel pak považuji za ideální - je dostačující ve slunečném počasí a současně naprosto bezproblémové i v šeru lesního terénu. Slabě namodralé zabarvení zorníků je hodně příjemné a oči z něho nejsou, ani v jasném počasí, unaveny. Zrcadlový efekt je spíše image záležitostí, nežli nezbytností, k růžové obrubě se však celkem hodí.

Cena dámských cyklistických brýlí 3F Sonic 1370 je 649 korun.

(kat)

datum: 19.08.13 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign