Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Dámské šaty na kolo

Cyklo-šaty Soomom jsou prostě super! Nedalo mi to a hned na začátku jsem se nechala trochu unést, ale myslím to opravdu vážně. Trojice různých dámských letních šatů značky Soomom sice asi nebude tím nejpraktičtějším na delší bikovou či silniční vyjížďku, ale na kratší trasu se zakončením někde u vody jsou skutečně skvělé. Já osobně jsem si jedny ze šatů navíc oblíbila i na závodech, přesněji řečeno po závodech. Velmi vzdušné provedení, snadné oblékání, elastické materiály a možnost vzít si pod šaty standardní šortky se zkrácenou nohavičkou a jet takzvaně „vytočit“ nohy, to byly důvody, proč jsem šaty Soomom zařadila do svého cyklo-šatníku. A navíc mám pocit, že jsou ušity tak, aby slušely většině z nás, což je další z výhod.

Jak už jsem zmínila výše, v kolekci Soomom najdeme trojici letních šatů s jednotnou cenovkou 1590 korun, konkrétně spíše elegantní variantu Venus, dále poměrně výrazný modro-růžový model Shine a nakonec podobně nepřehlédnutelnou růžovo-šedou verzi Style. Všechny šaty jsou koncipovány pro kombinaci buďto se šortkami se zkrácenou nohavičkou, případně s legínami, ideálně pak s cyklistickými kalhotkami vybavenými polstrovanou vložkou.

Šaty Venus jsou z prezentované trojice tak nějak nejblíže běžnému cyklistickému oblečení. Kombinace klasické dresoviny AirPass Pro+ na trupu a luxusně vyhlížející matné broušené lycry, z níž je vyrobena spodní sukýnka, je ideální z hlediska skloubení ventilace a maximální tvarové a velikostní přizpůsobivosti. Střih s klasickými rukávky, odhalenějším dekoltem a plochým švem zdůrazňujícím přirozené křivky těla je vyloženě slušivý. Líbilo se mi také provedení olemování rukávků i samotná délka sukýnky, která pocitově nepůsobí až tak vyzývavě jako u následujících modelů. Společným prvkem s klasickými dresy je pak decentní zadní kapsička v pase, která bez problémů pojme telefon, kapesník či klíče od auta.

Další z šatů, tentokrát nazvané Shine, jsou střihově podstatně jednodušší, neboť jsou ušity „jednolitěji“, bez materiálového oddělení trupu a sukně. Hodně vzdušný materiál s BodyCool technologií i v tomto případě vychází z klasické dresoviny, jeho velmi nízká gramáž je ideálním společníkem do velkého horka a nabízí naprosto ideální elasticitu a rychlé schnutí po vyprání. Na rozdíl od předchozí verze zde celý horní díl vychází ze střihu dresu, což platí jak o límečku, tak o rozepínání se skrytým zipem. Stejně tak rukávky připomínají dámský dres, naopak absence alespoň miniaturní kapsičky na kapesník či klíče mě zde trochu mrzela.

Poslední z představené trojice šatů nese název Style a z hlediska střihu i použitých materiálů se jedná o prakticky totožné provedení jako u předchozí varianty Shine. Takže je opět použita maximálně prodyšná dresovina AirPass Pro+ s nadstandardní elasticitou a nízkou gramáží, k tomu střih rovněž vsadil na obepnuté rukávky, límeček až ke krku a delší skrytý zip. Použitá grafika sice nemá takový „zeštíhlující“ efekt jako u prvního prezentovaného modelu, ale tmavší část v pase je v tomto ohledu stále dostatečně praktická.

Takže, milé kolegyně, už nyní se těším, až se budeme stále častěji na kole potkávat v podobných slušivých šatech. Jen svému partnerovi jsem musela slíbit, že si pod ně vždy vezmu klasické zkrácené šortky a nikoli jen cyklo-kalhotky. Tedy pojedu-li na kolo bez jeho doprovodu, říkal... :-)

(kat)

datum: 22.07.15 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign