Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Dámská zóna - Merida

Nabídka čistě dámských modelů je v současnosti velice pestrá, existují ovšem značky, které na něžnou část klientely myslí více než jiné. A přesně sem patří Merida, tedy výrobce s velice širokou nabídkou, zasahující do všech myslitelných kategorií jízdních kol. Čistě dámské modely nalezneme jak mezi sportovními a závodními hardtaily, tak i ve třídě maratonsky koncipovaných fullů a trojici dámských verzí najdeme dokonce i mezi silničními koly Merida. Celou nabídkou se prolíná označení Juliet, název, jenž se stal téměř synonymem nejen upravené geometrie a klíčových komponentů v závislosti na ženské anatomii, ale také synonymem zdařilých, velice elegantních designů. Na následujících řádcích vám představíme trojici nejvýše postavených dámských modelů v jednotlivých kategoriích. Za pozornost ale rozhodně stojí i cenově dostupnější modely Merida Juliet, stačí si vybrat.

Začneme závodně koncipovaným 26" hardtailem Juliet XT-Edition postaveným na typicky tvarovaném duralovém rámu se sníženou horní trubkou. Použitá geometrie se zvýrazněným slopingem poskytne podstatně více místa nad rámem k manévrování v techničtějším terénu i pro bezpečné sesednutí. Současně ovšem rám nabídne elegantní profilace trubek a esteticky dokonalé zabroušené svary. Elegantní barevná kombinace je doplněna jemnou grafikou se stylovými logy. Odpružená vidlice Fox využívá ovládání komprese CTD s velice jednoduchým nastavením funkce pro konkrétní terén. Osazení je převážně v režii sady Shimano Deore XT, takže perfektní funkce všech dílů je zaručena. Sázkou na jistotu, rychlost a současně dostatečnou univerzalitu jsou pláště Schwalbe Racing Ralph, podtrhující sportovně-závodní ladění kola. Bikerky jistě potěší i dámské sedlo Selle Italia X1 Lady Flow. Cena modelu Juliet XT-Edition je 36 990 korun.

Dalším dámským modelem, který na následujících řádcích představíme, je celoodpružený bike One-Twenty Juliet 1000. Zdvih 120 milimetrů na obou osách je znakem sportovních maratonských fullů, často použitelných i pro o něco tvrdší ježdění. A přesně taková je „Juliet" verze typu One-Twenty, nabídne totiž jak svižnou jízdu s maximem komfortu, tak i odolnost a zcela dostatečný zdvih pro posouvání hranic ve sjezdech. Přední rámový trojúhelník není nepodobný elitnímu dámskému hardtailu, i zde se setkáme se zajímavou profilací trubek a zvětšeným slopingem. Čtyřramenná koncepce zadní stavby, pracující na bázi jednočepu s přepákováním, nabídne díky asymetrické konstrukci velice dobrou boční tuhost a současně optimální citlivost zajištěnou tlumičem Fox Float CTD s trojicí přednastavených poloh kompresního tlumení. Vpředu tlumiči sekunduje odpružená vidlice Magura TS6 vybavená lockoutem. Osazení kombinuje díly Shimano SLX a Deore XT, přičemž pláště i sedlo jsou totožné, jako u výše představeného modelu. Cena maratonského fullu One-Twenty Juliet 1000 je 40 990 korun.

Třetím modelem z kolekce Merida Juliet, který si tentokrát představíme, bude silniční Scultura Comp Juliet 904. Materiálem rámu se stal karbon využívající nanotechnologii - dámská verze oblíbené Scultury proto nabídne všechny výhody pánské předlohy a z hlediska kombinace tuhosti, nízké hmotnosti a schopnosti pohlcovat otřesy se jedná o naprosto špičkový rám. Elegantní tvar s dominantní hlavovou partií doplňuje zdařilá grafika a esteticky dokonalé vnitřní vedení lanek. Optimální ovladatelnost podporuje zkrácený rozvor, o pohodlný posed se starají řídítka s mělkým obloukem a opět sedlo X1 Lady Flow. Osazení Shimano 105 nabídne zcela srovnatelnou funkci s prestižními závodními sadami, zapletená kola Alex Race 24 jsou obuta do rychlých plášťů Vittoria Rubino Slick. Cena dámské verze modelu Scultura je 39 990 korun.

Vedle komponentů, přizpůsobených maximálnímu komfortu jízdy a posedu, kam patří například krátké představce, je u všech dámských modelů Merida Juliet výhodou také nadstandardní nabídka velikostí rámů. U obou představených MTB modelů jsou to čtyři velikosti, dámská silniční Scultura jich nabídne dokonce sedm. Nic tedy nebrání tomu, vybrat kolo dokonale odpovídající výšce i proporcím postavy, což je pro dokonalý požitek z jízdy naprosto zásadní.

(kad)

datum: 28.08.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign