cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Dámská zóna, HEAD Trenton lady(mini test)

Když jsem na veletrhu Eurobike poprvé viděla novou kolekci Head 2018, okamžitě jsem se zamilovala. Objektem mého zájmu se stal matově černo-růžový karbonový hardtail Trenton Lady, tedy nejluxusnější čistě dámský závodní 29“ bike. A právě jemu jsem se tentokrát rozhodla věnovat rubriku Dámská zóna, protože jedenáctikilový holčičí závoďák za to zkrátka stojí, technicky i designově.

Kompletně nová rámová platforma, jež se od letošní sezóny objevuje u všech špičkových modelů řady Trenton, vsadila na celou řadu charakteristických prvků. Ostatně, shodný základ z materiálu T700 s představeným kolem sdílí třeba i devítikilový Trenton V, osazený kompletní, zcela ultimativní sadou Sram XX1 Eagle Gold. Mezi typické prvky konstrukce patří především semi-integrovaná podsedlová objímka, velmi čistě zakomponovaná do spoje horní a sedlové trubky, se sníženým napojením sedlových vzpěr. Technicky podobné řešení kdysi u svých top-rámů používala španělská Orbea, byť ne v takto minimalistické podobě. Neméně zajímavá je také kombinace mohutné sedlové trubky a útlé sedlovky průměru 27,2 milimetru, tedy řešení spojující optimální boční tuhost při záběru a schopnost sedlovky pohlcovat rázy od terénu. Shodnému cíli napomáhají útlé sedlové, a naopak hodně mohutné řetězové vzpěry s vyšším profilem. Ideální torzní tuhosti byl přizpůsoben také proměnný průřez spodní trubky, jež dole svou šíří plynule přechází ve středové pouzdro. Mezi luxusně vyhlížející detaily můžeme zařadit jak zadní patky či kónickou partii hlavy, tak stylistickou čistotu vnitřního vedení řadicích lanek i hadice zadní brzdy.

S rámem také zvolené osazení, jmenovitě kompletní sada Shimano SLX a vzduchová vidlice Rock Shox Recon RL se stovkovým zdvihem a dálkovým ovládáním lockoutu na řídítkách. Že se na vývoji kola vedle týmových závodnic podílely také hobby bikerky, dokládá preference standardního dvojpřevodníku, což jednoznačně chválím. Zdaleka ne každá z nás má časové či fyzické možnosti k najetí mnoha tisíc kilometrů ročně, a kombinace převodníků 38-28 mi přijde jako naprostý ideál - pro více i méně trénované horské cyklistiky. U Headu evidentně vše promýšlejí do detailu, což platí také u sedla. To bude k dámskému (sportovnějšímu) pozadí přímo rozmazlující i při celodenním brouzdání krajinou. Za ideál považuji rovněž pláště Schwalbe Rocket Ron, tedy rychlé, ovšem současně hodně univerzální, použitelné i v lehce rozmoklém terénu. Právě takové detaily jsou často rozhodující pro to, aby dáma-bikerka svému kolu věřila a dokázala využít jeho potenciál naplno. Tomu nahrávají také brzdové kotouče průměru 180/160 mm, nabízející snížení ovládacích sil na pákách.

Trojice nabízených velikostí (40, 46 a 51 cm) má značný rozptyl, takže se na Trenton Lady pohodlně usadí jak 160 centimetrů vysoká dáma či juniorská závodnice, tak i 180centimetrová modelka s extra dlouhýma nohama. Univerzalitě je ostatně uzpůsobena rovněž délka představce v rozmezí od 70 do 90 milimetrů. Jeho přetočení sice nabídne výrazné navýšení komfortu při vzpřímenější pozici, nicméně Trenton Lady s cenovkou 49 990 korun je v prvé řadě čistokrevným závoďákem. Už se těším na jeho test!

(kat)

datum: 10.06.18 - kategorie: Testy kol
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign