katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Cyklostar – s řetězem to umí

Možná si pamatujete, když jsme vloni představovali celou kolekci mycích prostředků Cyklostar original, z nichž nám všechna provedení dorazila do redakce a některá už jsme prověřili v praktických testech.

A jelikož jsme si kvůli jeho vysoké účinnosti oblíbili ten nejsilnější čistič, tedy verzi Performance & Servis, není divu, že nám dvě balení v rozprašovači došla. Řešení je ale velmi jednoduché a cenově docela zajímavé, protože výrobce dodává náhradní náplň ve dvou, pěti nebo dvacetilitrovém kanystru. Stačí si tedy podle spotřeby vybrat, co bude nejzajímavější. My máme k dispozici dvoulitrové provedení, pohybující se okolo tří set korun, takže můžeme naplnit půllitrový rozprašovač v téměř poloviční ceně hned čtyřikrát. To už dává smysl a větší balení vychází ještě výhodněji, pětilitrové se pohybuje kolem sedmi set a dvacetilitrové kolem dvou a půl tisíce korun, ale to už se hodí do opravdu velké dílny nebo pro závodní tým.

 

 

Náplň lze rovnou aplikovat třeba do pračky řetězu, což je jednodušší, než z rozprašovače pokaždé odšroubovávat horní víčko s tryskou. Díky účinnosti se tenhle čistič osvědčil pro očistu kompletního pohonu, tedy kazety, řetězu i převodníků, kde dokáže docela účinně rozpouštět mastnoty i stará zatuhlá maziva. Rozprašovačem jsme s ním umývali a stále umýváme skoro celé kolo, ale nalít jej z kanystru či menší lahvičky do pračky řetězu je pro  jeho očistu lepší, protože malé kartáčky a rozpouštědlo si se zatuhlým mazivem poradí nejlépe. Díky biologické odbouratelnosti totiž není tenhle přípravek tak agresivní jako některé „ostřejší“ chemické čističe, které si občas dokážou poradit i bez mechanické pomoci. Nějaké to ukápnutí z pračky řetězu na lak zadní stavby tak v tomto případě nemusí budit obavy, čistič není vůči laku vůbec agresivní. Vyprání řetězu od maziva, šmíru a soli je tímhle způsobem účinné a v podstatě i ekologicky méně zatěžující než se silnější chemií.

 

 

 

(už)

datum: 20.05.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign