Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Cyklocomputer Specialized

Specialized SpeedZone Sport

Z řady cyklocomputerů Specialized SpeedZone jsme již v minulosti otestovali model Elite, vybavený bezdrátovým přenosem dat a výškoměrem. Tentokrát jsme se však zaměřili na úplně základní provedení s přídomkem Sport, jež za šest set korun nabídne všechny funkce potřebné pro běžnou sportovní jízdu.

Tvar computeru a velikost displeje s nadstandardně velkými číslicemi jsou u testované verze Sport totožné jako u dražších modelů. Po stránce čitelnosti údajů patří řada Specialized SpeedZone rozhodně k tomu nejlepšímu na trhu. Ovládání pomocí dvojice menších tlačítek je logické a jednoduché, stejně tak nastavení všech potřebných údajů, tedy obvodu kola, hodin či celkové najeté vzdálenosti. Intuitivností procesu nastavení jednotlivých hodnot specialized_cyklocomputerpatří tento computer opět k tomu nejpropracovanějšímu a uživatel pravděpodobně ani nebude potřebovat nahlédnout do přiloženého, velice pečlivě zpracovaného návodu, který je mimo jiné také v češtině. V případě nastavování jednotlivých údajů se v levém dolním rohu displeje vždy objeví „OK?“ k jejich autorizaci a pokračuje se plynule k další funkci, jednoduché a snadno pochopitelné třeba i pro dítě. Menší tlačítka nepředstavují výraznější problém, snad jen jejich ovládání v zimních prstových rukavicích bude méně citlivé.

Příjemným překvapením je velice odolná, relativně silná kabeláž. Skoro až zbytečně rozměrný se ovšem zdá být horní úchyt, do nějž se přístroj zasouvá nezvykle ze strany. Použité řešení je sice spolehlivé po stránce pevnosti uchycení, na druhou stranu působí trochu humpolácky a správné navedení computeru do kolejniček chce trochu cviku, stejně jako následné vycvaknutí.

K použitým funkcím nemáme připomínky, vedle těch základních, jako je třeba průměrná rychlost nebo čas jízdy, zde nalezneme také indikaci stavu baterií nebo stálé porovnávání okamžité rychlosti s průměrnou. Vedle zobrazování symbolu plus a minus zde rovněž nechybí jakési grafické zobrazení intenzity jízdy ve vztahu k průměrné rychlosti.

Computer Specialized SpeedZone Sport je kromě testované bílé verze nabízen také v černém a červeno-černém provedení. V nabídce je rovněž bezdrátová varianta, která je o čtyři stovky dražší (MOC 999 kč) než jednodušší model s kabeláží.

(kad)

datum: 20.09.11 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign