cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Cyklocomputer Force WLS 12 (test)

Kvalitně provedený bezdrátový computer za hubičku, tak by mohl znít podtitulek tohoto testu. Model WLS 12 domácí značky Force, a to s cenovkou 449 korun, vsadil nejen na dostupnost, ale současně jsme u něj nenašli jediný detail, jenž by byl podceněn. Ať už svou pozornost zaměříme na kvalitu přenosu signálu od vysílače, na čitelnost nadstandardně rozměrného displeje či na intuitivnost nastavování a ovládání, je tento model srovnatelný s mnohou výrazně dražší konkurencí.

Rozměry computeru jsou o maličko větší, než je průměr podobných přístrojů střední třídy, z čehož ovšem těží uživatel. Číslice na displeji jsou doslova obrovské a skvěle čitelné jsou rovněž piktogramy či zkratky značící jednotlivé funkce. Stejně spokojeni jsme byli s dvojicí rozměrných tlačítek na spodní hraně. Ty byly bezvadně ovladatelné i v silně zateplených zimních rukavicích a nechyběl jim ani „klick“ efekt, jasně informující o plném zmáčknutí. K funkcím nelze mít připomínky, vedle okamžité, průměrné a maximální rychlosti nechybí ani stopky, přesný čas jízdy či klasické hodiny. Za nadstandard lze považovat nejen automatickou funkci ON/OFF, ale především luxusně fungující podsvícení displeje, které nám přišlo vhod při nočním bikingu.

Líbilo se nám velmi jednoduché nastavování, kdy jsou do jediného „nastavovacího menu“ společně zařazeny všechny důležité údaje, od průměru kola a denního času, až po celkové najeté kilometry. Pokud si tedy nový computer pořídíme uprostřed sezony, není problém si do něj nastavit všechny předešlé kilometry. Podobně nám vyhovovalo také nulování prováděné delším přidržením pravého tlačítka, kdy se nám v jeden okamžik objeví zkratky všech funkcí, které jsme právě vynulovali. Jakékoli připomínky nelze mít ke kvalitě přenosu signálu, který během testovacích, převážně terénních kilometrů ani jednou nezaváhal.

Co musíme dále pochválit, to je celkové zpracování jak samotného computeru, tak i vysílače či držáku na řídítka. Ve všech těchto ohledech je WLS 12 nad průměrem své cenové kategorie. Otočný držák, podobný systému značky Sigma, umožňuje montáž na řídítka či představec, a to s použitím jednoduchého uchycení s pomocí pevného gumového O-kroužku. Tělo vysílače, využívajícího stejně jako computer baterii CR2032, je pěkně provedené a k nohám vidlice se uchytí pomocí stahovacích pásků.

Kdyby nám někdo před deseti patnácti lety řekl, že za čtyři sta padesát korun budeme mít jednou kvalitně provedený „bezdrát“ se všemi nezbytnými funkcemi, nejspíš bychom nevěřili. Výrobci nás zkrátka čím dál více rozmazlují. To platí také o nabídce barevných variant, kdy je model WLS 12 nabízen v sedmi (!!!) barevných variantách, dokonce včetně růžové či „fluo“ zelené.

(kad)

 

 

datum: 07.06.18 - kategorie: Technika
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign