Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Cyklocomputer Echowell MW 10G

Kdo si libuje v elektronických měřidlech pro cyklisty, asi nevynechá možnost pořídit si na řídítka computer, který mu kromě cyklistických funkcí změří také funkci srdeční, případně i nadmořskou výšku a další veličiny, ale to už brousíme do kategorie navigací. Zadání je jednoduché, prostě cyklocomputer s běžnými funkcemi, pamětí pro dva průměry kol a s měřením srdeční frekvence. Námi testovaný kousek za 2490 korun toto splňuje do puntíku.

Echowell je značkou nabízející širokou škálu computerů a námi testovaný kousek patří k těm hodně nadupaným. Základem je montáž na řídítka či představec, která je díky univerzálnímu držáku naprosto snadná na obě místa. Zajistit lze gumičkou nebo stahovacími pásky y totéž platí pro snímač na vidlici, který na frekvenci 2,4 GHz posílá signály. Další snímač je na řetězové vzpěře, který počítá kadenci a jezdec pak na sobě může mít hrudní pás pro snímání srdeční funkce.

Computer o rozměrech 40x60x15 mm se do držáku nasouvá a zajistí velice jednoduše a hlavně spolehlivě drží. Nastavení všech funkcí je celkem logické, takže uživatel nemusí nějak zbytečně tápat. Najít si všechny funkce a osvojit si jejich příslušnost pak znamená chvilku studovat návod, ale díky přehlednosti a trojici tlačítek pod displejem lze vše za jízdy snadno ovládat. Displej zobrazuje nahoře okamžitou rychlost a hned vedle na trojici srovnávacích indikátorů i tep či kadenci. Pod údajem okamžité rychlosti jsou pak další volené funkce, přičemž spodní řádek patří popisu funkcí, případně zobrazení kadence nebo další funkce. Celkem čtyři řádky prostě nabízejí mnoho možností a opravdu je to na delší studování. Každopádně jedenáct základních cyklistických funkcí doplňuje dalších osm funkcí spojených jen s kadencí šlapání, sedm hodnot spojených se srdeční frekvencí a spotřebou kalorií nebo další tři hodnoty ušetřeného CO2 proti jízdě vlastním autem. Zkrátka je toho tolik, že jezdec vůbec nemusí sledovat krajinu okolo, ale jen se může kochat hodnotami na displeji.

To snad raději ne, ale pokud vás zajímají všechny možné i nemožné funkce, případně trénink v určitých tepových hodnotách nebo dodržování nějakého limitu kadence, pak tohle všechno a mnoho dalšího computer umí, samozřejmě i s možností zvukového upozornění při překročení nastavených limitů. Výhodou je snadné ovládání tlačítek i v dlouhoprstých rukavicích, takže i když je computer voděodolný, nevyžaduje přepínání funkcí nějaký výrazný stisk tlačítek. Kromě černého provedení je dostupný také v bílé barvě a pokud by někomu přišla zbytečná funkce měření srdečního tepu, může sáhnout v nabídce značky po cenově dostupnějším provedení nazvaném Ui bez ní.

(už)

 

datum: 27.09.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign