Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Cyklocomputer Cateye Strada

Cateye Strada Double Wireless

Když prošla naším testem v minulosti poslední generace computeru Cateye Strada, nešetřili jsme slovy chvály. Její minimální rozměry, velký a čitelný displej, a především „beztlačítkové“ provedení nás nadchlo a podle našeho názoru se stále jedná o jeden z vůbec nejzdařilejších computerů na trhu. Přepínání jednotlivých funkcí se provádí stlačením celého computeru, tedy jeho spodní části, směrem dolů. Díky pružnému kolébkovému uchycení cat1v držáku na řídítkách se tak spíná tlačítko na spodní straně přístroje. Jednoduché, a přitom geniální. Absence tlačítek na vrchní straně předejde nežádoucímu vniknutí vlhka k elektronice a zároveň je přepínání bezproblémové, třeba i v silných zimních rukavicích či při velké únavě jezdce. Plusem je i otočný držák, takže lze přístroj jednoduše namontovat jak na řídítka, tak i na představec.

Tentokrát se k nám dostala novinka s přídomkem Double Wireless, která nabízí všechny zmiňované klady základního modelu Strada, a navíc k nim přidává jak bezdrátový snímač rychlosti, tak i kadence. Design přístroje je totožný, stejně tak jeho téměř miniaturní rozměry. Zajímavé je provedení vysílače, do nějž jsou integrovány oba snímače zároveň. Sice není vysílač díky tomu nejmenší, ale jeho díl směřující k zadnímu kolu je v zákrytu spodního ramene zadní stavby a kolo nijak vzhledově nenarušuje. S nahoru trčícím snímačem kadence, u nějž je i vysílač a baterie, je nutné se smířit. Výhodou zde použitého řešení je možnost vzájemné změny polohy obou dílů, a to díky kloubovému spojení. Malé rozměry magnetu na klice chválíme, stejně tak systém uchycení druhého magnetu ve výpletu.

cat2K funkci a spolehlivosti computeru nemáme žádné výhrady, kódovaný přenos dat je spolehlivý a výrobce udává maximální dosah jeden metr. Devět funkcí je plně dostačujících pro závodní použití. Vedle klasických funkcí je zde i tzv. pacer, tedy stálé porovnávání okamžité rychlosti s průměrnou. Nechybí také stopky, automatická funkce start/stop, možnost nastavení pro dva obvody kol a jiné.

Cena modelu Strada Double Wireless je od 2490 korun.

(kad)

Plusy: velikost, ovládání, čitelnost displeje, funkce bezdrátového přenosu

Minusy: nenalezli jsme

datum: 13.05.09 - kategorie: Testy kol
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign