schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Cyklistické rychlokvašky (1)

I když je Cykloservis odborným periodikem, mohlo by se zdát, že cyklisté – začátečníci se mu vyhýbají. Ale opak je pravdou. Víme dobře, a to nejen z e-mailových dotazů nebo z telefonátů, že si ho kupují i ti, kteří teprve začínají propadat dvěma kolům a pár trubkám uprostřed. To samé víme i o těchto našich internetových stránkách.
Především pro začátečníky bude určen malý a stručný seriálek. Nebudeme popisovat obšírně vše, co vám chceme sdělit, ale opravdu stručně v několika bodech se budeme věnovat jednotlivým problematikám. Poradíme vám s vybavením, seřizováním, údržbou, nákupy a dalšími záludnostmi sportu nazývaného cyklistika. Mělo by to být tak krátké, abyste to rozhodně stihli přečíst nebo prostudovat během polední kávy v kanceláři, zatímco kolegové vyšlukují, opřeni na chodbě o radiátor, svou denní dávku nikotinu. Vy budete šlukovat nové poznatky.
Začněme doplňky, které si musíte pořídit k právě zakoupenému kolu. Nákupu kola se vyhneme, protože to jste si jistě vybrali z našeho katalogu po předchozí poradě s kamarády a zkušenějšími. A navíc, výběr kola je tak obšírný, že se nehodí do této naší „rychlokvašky“. Ano, tak nazývejme tato povídání. Cyklistické rychlokvašky.
Pro poprvé si udělejme malý souhrn toho, co budete potřebovat z vybavení na kolo, abyste jako začínající adepti tohoto krásného sportu měli vše, co vám umožní bez problému brázdit naše luhy a háje. Je samozřejmě jen na vás, jestli si vše pořídíte, nebo dále budete šlapat v manžestrákách, flanelce a rádiovce.  Nebo třeba jen tu rádiovku vyměníte za kvalitní cyklistickou helmu. I z toho budeme mít radost.
 
Brašnička pod sedlo s nářadím a náhradní duší
Cyklocomputer
Cyklistické lahve na pití nebo batůžky s vakem na vodu
Nutný náhradní materiál a součástky
Cyklistické oblečení a boty
Helmu
Brýle
Pumpičku
Mazání na kolo
Nutné základní nářadí
Osvětlení na kolo
Zámek na kolo
Brašnu do rámu, na nosič apod.
a další věcičky, na které si vzpomeneme
 
Možná se někteří ušklíbají nad brašnami, protože už třikrát objeli dvůr a cítí se jako závodníci, ale věřte tomu, že povídání je určeno všem. Všem, ale především těm, kteří nepohrdnou jakoukoliv malou a základní radou. A protože jsme struční, tak to je pro tentokrát konec. Příště se mrkneme na cyklistické brašničky pod sedlo a co do nich.
A pamatujte, jestliže vás neuspokojíme našimi stručnými radami, kupte si občas tištěný Cykloservis. V něm naleznete třeba o cyklistických přilbách 4 tiskové strany A3 (to čeká čtenáře v čísle 8), vše o kotoučových brzdách (to bylo třeba v čísle 4) a například v čísle 6 bylo vše o problematice ženské cyklistiky. Zkrátka, dvaadvacetkrát ročně naleznete množství, především technických, informací.
 
 
 
 
 
datum: 11.04.07 - kategorie: Rady pro začátečníky
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign