Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Cyklistické rychlokvašky (1)

I když je Cykloservis odborným periodikem, mohlo by se zdát, že cyklisté – začátečníci se mu vyhýbají. Ale opak je pravdou. Víme dobře, a to nejen z e-mailových dotazů nebo z telefonátů, že si ho kupují i ti, kteří teprve začínají propadat dvěma kolům a pár trubkám uprostřed. To samé víme i o těchto našich internetových stránkách.
Především pro začátečníky bude určen malý a stručný seriálek. Nebudeme popisovat obšírně vše, co vám chceme sdělit, ale opravdu stručně v několika bodech se budeme věnovat jednotlivým problematikám. Poradíme vám s vybavením, seřizováním, údržbou, nákupy a dalšími záludnostmi sportu nazývaného cyklistika. Mělo by to být tak krátké, abyste to rozhodně stihli přečíst nebo prostudovat během polední kávy v kanceláři, zatímco kolegové vyšlukují, opřeni na chodbě o radiátor, svou denní dávku nikotinu. Vy budete šlukovat nové poznatky.
Začněme doplňky, které si musíte pořídit k právě zakoupenému kolu. Nákupu kola se vyhneme, protože to jste si jistě vybrali z našeho katalogu po předchozí poradě s kamarády a zkušenějšími. A navíc, výběr kola je tak obšírný, že se nehodí do této naší „rychlokvašky“. Ano, tak nazývejme tato povídání. Cyklistické rychlokvašky.
Pro poprvé si udělejme malý souhrn toho, co budete potřebovat z vybavení na kolo, abyste jako začínající adepti tohoto krásného sportu měli vše, co vám umožní bez problému brázdit naše luhy a háje. Je samozřejmě jen na vás, jestli si vše pořídíte, nebo dále budete šlapat v manžestrákách, flanelce a rádiovce.  Nebo třeba jen tu rádiovku vyměníte za kvalitní cyklistickou helmu. I z toho budeme mít radost.
 
Brašnička pod sedlo s nářadím a náhradní duší
Cyklocomputer
Cyklistické lahve na pití nebo batůžky s vakem na vodu
Nutný náhradní materiál a součástky
Cyklistické oblečení a boty
Helmu
Brýle
Pumpičku
Mazání na kolo
Nutné základní nářadí
Osvětlení na kolo
Zámek na kolo
Brašnu do rámu, na nosič apod.
a další věcičky, na které si vzpomeneme
 
Možná se někteří ušklíbají nad brašnami, protože už třikrát objeli dvůr a cítí se jako závodníci, ale věřte tomu, že povídání je určeno všem. Všem, ale především těm, kteří nepohrdnou jakoukoliv malou a základní radou. A protože jsme struční, tak to je pro tentokrát konec. Příště se mrkneme na cyklistické brašničky pod sedlo a co do nich.
A pamatujte, jestliže vás neuspokojíme našimi stručnými radami, kupte si občas tištěný Cykloservis. V něm naleznete třeba o cyklistických přilbách 4 tiskové strany A3 (to čeká čtenáře v čísle 8), vše o kotoučových brzdách (to bylo třeba v čísle 4) a například v čísle 6 bylo vše o problematice ženské cyklistiky. Zkrátka, dvaadvacetkrát ročně naleznete množství, především technických, informací.
 
 
 
 
 
datum: 11.04.07 - kategorie: Rady pro začátečníky
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign