Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Cyklistické espresso

Ranní trénink po břehu jezera, dokonale nasvícené okolní vrcholky a do listí palem se pomalu opírá Slunce, takže je ideální čas zastavit se v přístavu v Riva del Garda na jedno presso. Takhle nějak by vypadal ideální trénink u Lago di Garda v Itálii, ale raději si nechme zajít chuť.

Sladkou Itálii nám může připomenout maximálně nějaký z produktů značky Effetto Mariposa, která je zde doma a její výrobky určené prevenci defektů nebo jejich opravě nesou název Caffé Latex, nebo právě Espresso. My jsme vyzkoušeli prostředek k opravě defektů Espresso Doppio, což je kombinace preventivního latexového tmelu a tlakové nádoby v objemnějším provedení pro devětadvacítkové pneumatiky. Tedy takové caffé latex ve spreji schopné kromě doplnění preventivního tmelu zároveň plášť nahustit. Tento prostředek by měl umět zacelit jak bezdušový plášť, tak dušovou verzi nebo galusku.

Nádoba s objemem 125 ml váží 127 gramů, takže ji jezdec uveze v kapse dresu, případně zajištěnou lepicí páskou k sedlovce. Tenhle opravný tmel kombinuje bombičku a tmel, takže jsme chtěli vyzkoušet, nakolik dokáže nahustit 27,5“ bikový-dušový plášť Kenda šíře 2,2 palce. Výrobce udává, že by měl zvládnout devětadvacítku až do šíře 2,5 palce, což by teoreticky mohlo vyjít ještě s rezervou, případně doporučuje dohustit na odpovídající tlak hustilkou. Je to tedy podobné, jako s bombičkami, kdy je rovněž jedna bombička občas málo, pro dosažení potřebného tlaku.

Základem úspěchu je samozřejmě čistý ventilek, protože kousek zalepený starým tmelem jen stěží něco profoukne. Už jsme byli svědky toho, jak závodník zbytečně vystříkal celou dávku těsnicí pěny na ráfek, protože byl ventilek ucpaný. Takže povolit ventilek, odfouknout, pro jistotu jsme ještě zkusili průchodnost ventilku hustilkou a pak nasadit trubičku. Není nutné aplikovat prostředek lahvičkou dnem vzhůru, aby se do pláště dostalo maximum roztoku, ale my jsme kombinovali během opravy obě polohy. Podařilo se nám dosáhnout z nuly tlaku 2,3 BAR a po vyjmutí improvizovaného cizího předmětu z pláště (hřebík 2,2 mm) došlo po protočení kola postupně k zacelení otvoru s jen minimální ztrátou tlaku. Pěna pak lehce vytekla kolem ventilku a ten, bohužel, pro další dohuštění postupně lehce přicpala, ale tmel tedy funguje, samozřejmě v kombinaci s galuskovým ventilkem.

Za přibližně 220 korun je tenhle prostředek jistotou rychlé opravy defektu v případě, že jezdci unikl těsnicí roztok, případně měl v pláštích ten starý už vyschlý.

(už)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

datum: 08.02.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign