Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Cycle Clinic pro vaše kotouče

Dílenské doplňky a maziva Cycle Clinic od domácího Authoru cílí nejen na servisy, ale současně na klasické uživatele z řad hobby cyklistů. Velmi praktickým doplňkem profesionální i domácí dílny se stane brusný blok Cycle Clinic, nabízený ve dvou hrubostech, tedy jako CC N20 (střední ) a CC N40 (jemný). Je vhodný k čištění povrchu brzdových kotoučů a destiček a náš test ukázal, že jeho existence má své opodstatnění, i když jsme byli až doposud zvyklí brzdy servisovat bez něj.

V praxi se jedná o kvádr o velikosti houbičky na nádobí, přičemž základ z šedé pryže obsahuje hrubé brusné části. My jsme vyzkoušeli střední hrubost, kterou výrobce doporučuje použít jako první, a následně opakovat zbroušení ještě jemnější variantou N40. Tu jsme již nezkoušeli, ale samotná hrubší verze je především pro zbroušení brzdné plochy kotouče naprosto perfektní. Dovolíme si ji doporučit při každé výměně destiček, i v případě špatně zajeté sestavy destičky-kotouč.

Manipulace s brusným kvádříkem je pohodlná a kvalitní zbroušení kotouče z obou stran je otázkou několika minut, a to bez nutnosti sejmutí kotouček z náboje. Ošetřená, tedy zbroušená plocha pak svou strukturou odpovídá prakticky novému kotouči. Následné odmaštění kotouče však určitě nebude od věci, zvlášť déle používaný brousek totiž může obsahovat mastnotu.

Pro ošetření destiček jsme také tento doplněk dílny vyzkoušeli, a to ke spokojenosti, nicméně standardní smirkový papír a následné důkladné odmaštění nám pro destičky připadají praktičtější. Hrubost zkoušené varianty N20 je ideální, pokud chceme pro všechny operace použít jediný brusný kvádřík. Jemnější verze přijde ke slovu pouze v případě potřeby velmi precizního zbroušení, které ale vzhledem k nezbytnosti následného zajetí v podstatě nebývá třeba. Příjemně nás překvapila také velmi dobrá životnost, ani půl sezónní používání se nepodepsalo znatelným úbytkem materiálu.

A na kolik tato praktická maličkost přijde? Hrubší verze stojí 275 korun, jemná je o padesátikorunu levnější.

(kad)

 

Plusy: praktičnost, životnost

 

Minusy: cena

datum: 28.11.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign