cratoni

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_leden_2018

Čtyři Češi mezi 451 profesionály WorldTour

Po novém roce jsou téměř uzavřené sestavy profesionálních týmů. Kolik který národ má v profesionálních týmech kategorie WorldTour jezdců? Závodníky spočítal španělský sever bicicilismo.com
 451 cyklistů z 41 zemí je na soupisce týmů WorldTour na počátku tohoto roku. Česká republika je zastoupena čtveřicí profesionálů: Zdeněk Štybar a Petr Vakoč v belgickém týmu Etixx-Quick Step, Roman Kreuziger v ruském Tinkoff-SAXO a Leopold Kӧnig v britském SKY.
 Nejvíc profesionálů v první lize má Francie - pětapadesát, o jednoho prvodivizního profesionála méně má Itálie (54) a třetím národem s 51 závodníkem je Belgie.
 A země okolo nás? Z Polska je sedm profesionálů, na Slovensku je jich pět, Rakousko má šest jezdců v první divizi a Německo 18. Například Australanů je ve WorldTour už 26, mnohem víc než ve Velké Británii (12) a Nový Zéland z tohoto regionu přidává další šestici (Nový Zéland má 4,5 milionu obyvatel), Kolumbie má 14 profesionálů.
Maličké Lucembursko s počtem obyvatel dvacetkrát menším než Česká republika jich má pět, Slovinsko sedm.

Celý článek si můžete přečíst na portálu www.roadcycling.cz

datum: 07.01.15 - kategorie: Sport
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign