Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Čtyři Češi mezi 451 profesionály WorldTour

Po novém roce jsou téměř uzavřené sestavy profesionálních týmů. Kolik který národ má v profesionálních týmech kategorie WorldTour jezdců? Závodníky spočítal španělský sever bicicilismo.com
 451 cyklistů z 41 zemí je na soupisce týmů WorldTour na počátku tohoto roku. Česká republika je zastoupena čtveřicí profesionálů: Zdeněk Štybar a Petr Vakoč v belgickém týmu Etixx-Quick Step, Roman Kreuziger v ruském Tinkoff-SAXO a Leopold Kӧnig v britském SKY.
 Nejvíc profesionálů v první lize má Francie - pětapadesát, o jednoho prvodivizního profesionála méně má Itálie (54) a třetím národem s 51 závodníkem je Belgie.
 A země okolo nás? Z Polska je sedm profesionálů, na Slovensku je jich pět, Rakousko má šest jezdců v první divizi a Německo 18. Například Australanů je ve WorldTour už 26, mnohem víc než ve Velké Británii (12) a Nový Zéland z tohoto regionu přidává další šestici (Nový Zéland má 4,5 milionu obyvatel), Kolumbie má 14 profesionálů.
Maličké Lucembursko s počtem obyvatel dvacetkrát menším než Česká republika jich má pět, Slovinsko sedm.

Celý článek si můžete přečíst na portálu www.roadcycling.cz

datum: 07.01.15 - kategorie: Sport
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign