deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

Čtvrt století individualizace

Cyklistické oblečení šité na zakázku dokáže uspokojit náročné požadavky zákazníků jak na úpravu konkrétního střihu, tak především grafiky a v neposlední řadě mnoha detailů. Právě na této službě pro zákazníka postavila širokou nabídku domácí značka Sýkora Sportswear, která v letošním roce slaví čtvrt století od svého založení. Pokud si přejete mít na střihově atypickém dresu třeba svoji fotku či jakýkoli jiný netradiční motiv, včetně použití nevšední barevné kombinace, jste na správné adrese. My jsme se vydali do sídla společnosti v jihomoravské Blučině, ležící kousek od Brna směrem na Bratislavu. Zde vznikají všechny produkty se stylizovanou sýkorkou v logu a nápisem SKR.

Kompletní zázemí firmy Sýkora Sportswear zahrnuje nejen šicí dílnu, přilehlé sklady materiálu či obchod se showroomem, ale také zcela zásadní grafické studio. V něm se rodí finální návrhy designů cyklistických kompletů - fantazie a zkušenosti grafiků zde vdechnou život finální realizaci vašeho původního požadavku. Lhostejno, zda zcela nekonkrétního, či naopak velmi podrobného. Dá se říci, a to bez nadsázky, že finální podoba vašeho nového, nejen týmového oblečení zde bude zhmotněna i v případě, kdy vám jakákoli vize chybí. Poradí si zde třeba i s obrázky kreslenými v ruce či s dodanými fotografiemi, používaný sublimační tisk v tomto ohledu nemá prakticky žádná omezení.

Zdaleka se však nemusí jednat pouze o týmové sety, poměrně častá je třeba zakázková „jednokusová“ výroba například k významnému životnímu jubileu, ale i dalším příležitostem. Neméně důležitá je ale také sériová kolekce SKR, u níž lze rovněž libovolně upravit nejen střih, ale i veškeré doplňky. Šicí dílna disponuje strojním vybavením na nejvyšší úrovni, nechybí třeba i flatlockové stroje na šití plochých švů, které jsou odolnější a netlačí jako klasické švy. Právě ploché švy mohou být dalším z prvků designu, jenž lze ladit dle konkrétních požadavků zákazníka.

Od historie po současnost

Pokud se podíváme do historie, tak se textilní značka Sýkora objevila poprvé v roce 1991, a to ještě pod názvem Dagmar Sýkorová - Sýkora. V roce 2009 pak byla společnost přejmenována na Sýkora Sportswear s.r.o. a stále častěji se namísto původního názvu objevovalo zkrácené SKR. K letošnímu čtvrtstoletému výročí vznikne například speciální edice „1991“ v retro stylu, jež se do prodeje dostane v průběhu května. Bude se jednat o set dresu, kraťasů a stylové čepičky, vše z přírodních materiálů. Dres a kraťasy budou ušity ze značkové vlněné pleteniny od švýcarské firmy Schoeller, takže se bude jednat o špičkový moderní produkt, ovšem se vzhledem vracejícím nás do přelomu osmdesátek a devadesátek.

Tím jsme zabrousili k výchozím surovinám, u nichž ještě chvíli zůstaneme. SKR totiž dlouhodobě sází na špičkové materiály, nejčastěji z italské produkce, ale i ze Španělska, Švýcarska a dalších evropských zemí. Na rozdíl od většiny konkurence Sýkora Sportswear dává velký důraz právě na původ všech používaných materiálů, a to nejen samotných textilií. Výstelky, zipy, protiskluzové silikonové prvky a další detaily – to vše pochází z Evropy, a záměrný bojkot Asie je nám v tomto případě velmi sympatický. „Vybíráme jen to, o čem jsme sami přesvědčení, že bychom v tom jezdili!“, tak zní hlavní motto značky SKR...

 

Nejen pro domácího zákazníka je důležitá snaha zohlednit různé cenové kategorie, aby si svůj cyklistický textil vybrali jak profesionální závodníci, tak méně nároční zákazníci z řad hobby jezdců. Proto je zde nadstandardní možnost výběru, od běžného polyesteru až po materiály s obsahem karbonových vláken. Podobné je to i v případě výstelek, k nimž Jan Sýkora dodává: „Výstelka v kraťasech je jako motor v autě - je to věc, na které se nevyplatí šetřit! Profi výstelky, jako například Noble Leaks či Carbon Gel, jsou bezešvé a díky použité výrobní technologii mají odstupňovanou šířku pěny nebo gelu. Jejich hrana je tudíž velmi tenká a měkká, což se projeví hlavně na delších tratích. Celkově jsou právě tyto výstelky prodyšnější, tvarově poddajnější, jemnější a komfortnější.“ Neméně důležitý může být výběr optimálního ukončovacího lemu nohavic, kdy lze protiskluzový „grip“ volit v několika šířkách - v závislosti na požadovaném rozložení tlaku. Jinými slovy, klasické silikonové gumičky lze nahradit vysoce elastickými „gripy“ o šířce 4,5 nebo dokonce 7,5 centimetru. Díky tomu je výrazně lépe rozložen tlak na plochu stehna, a zakončení nohavic se proto zdaleka tolik nezařezávají jako běžné 2,5cm silikonové pásky. Protiskluzová zakončení jsou nabízena v několika kvalitách, včetně karbonové varianty.

Většinu produkce Sýkora Sportswear představuje šití na zakázku, pro týmy i jednotlivce. Ale jak bylo zmíněno výše, konkrétnímu zákazníkovi může být plně přizpůsobena i „běžná“ kolekce nabízená na e-shopu. Sice s tím souvisí cca desetidenní dodací lhůty, ale velkou výhodou je možnost individuálních úprav. Zákazník si proto může sám říci, že chce například našít dozadu trojici kapes namísto dvou, zda potřebuje dres prodloužit, či zkrátit o tolik a tolik centimetrů, případně že chce namísto standardně použité výstelky kalhot jinou. Cenově tyto úpravy vycházejí velmi příznivě, v případě jiné výstelky se cena kalhot navýší pouze o cenový rozdíl mezi danými dvěma výstelkami. U některých položek je již e-shop nakonfigurovaný tak, aby si zákazník mohl sám vybrat různé materiály a provedení. Pod jediným artiklem je v e-shopu leckdy na výběr více možností.

Nejpropracovanějším současným modelem je LightSpeed Carbo, u nějž byla aplikována řada novinek - od inovativního zakončení spodního lemu dresu až po řešení „protiskluzu“. Anatomicky laděný střih byl navržen pro profesionální cyklisty, na dresu i kraťasech jsou použity nejlepší materiály s příměsí uhlíkových vláken, což platí i pro lacl, výstelku či zakončení nohavic.

Uvedení každého nového modelu do sériové nabídky předchází důkladné testování konkrétními profi jezdci či celými závodními týmy. Od nich výrobce sbírá podnětné informace a konzultuje veškeré úpravy. Jedním z testovacích jezdců SKR je třeba úspěšný paralympionik, několikanásobný mistr světa Jirka Ježek. Vedle toho značka obléká řadu cyklistických týmů, jmenovitě třeba Expres CZ-Merida Team Kolín, Czech Mix Team, GT bikeplac opportunity, Kellys Bikeranch team, Kolokrám a jiné. Nově pak BMC Czech Racing Team a celý elitní a juniorský silniční tým TJ Favorit Brno a juniory Dukly Praha.

Pokud vás tedy láká možnost individualizace a vedle neokoukaného kola byste měli rádi i nevšední textil, více naleznete na www.cyklodresy.cz

(kad)

datum: 15.08.16 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign