Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Creatura od Haven

Creatury od Haven

Domácí značka Haven se specializuje především na přilby a chrániče, ovšem ani další drobné doplňky jí nejsou cizí.

Otestovali jsme gripy Haven Grip-lock Creature, které mají plastový základ s duralovými objímkami pro mechanické zajištění k řídítkům. Provedením spoje objímky s tělem gripu vycházejí konstrukčně z legendárních gripů ODI. Ty mají v objímkách pouze zahloubení, kdežto gripy Haven mají otvory pro plastové zobáčky skrz celou duralovou objímku. Ta se stahuje 3mm imbusem a protože materiál nemá žádné ostré hrany, ani nejde o princip červíku šroubovaného do řídítek, lze gripy nasadit i na karbonová řídítka.

haven_creatura

Zajištění k řídítkům je dostatečně pevné, není třeba objímku stahovat extrémní silou. Délka gripů je 128 mm a hmotnost 112 gramů, to vše za cenu 299 korun. Materiálem úchopové části je pryž se střední tvrdostí a velmi jemným vzorkem v podobě ostrých hrotů. Gripy lze jezdit bez rukavic, vzorek není tak agresivní a v rukavicích se ani za mokra ruka rozhodně nesklouzne. Pouze v blátě se vzorek snadněji ucpe, nicméně obě poloviny gripu mají odlišnou hloubku vzorku, takže lze kombinovat a vyzkoušet, která nám bude víc vyhovovat na vnitřní a vnější straně řídítek.

Tvrdost pryže je standardní, totéž lze říci o její přilnavosti k materiálu rukavic. Stejně jako u většiny takto řešených gripů je zde horší absorpce rázů, protože plastový základ bez otvorů a nižší vrstva pryže neumožňují tak výrazné tlumení jako klasické gripy. 

Tento model lze mít v provedení s červenými nebo černými objímkami, součástí balení jsou i plastové zátky řídítek.

(už)

datum: 13.04.11 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign