Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Cratoni Terron

Maximální ventilace a výrazná pevnost s použitím karbonu, to je přilba Cratoni Terron, která je top modelem této značky.

Cratoni Terron

Inmold provedení je vyztužené karbonovými pláty Carbowing, které procházejí napříč celou přilbou, hlavně na čele a temeni. Tvar přilby vychází ze silniční klasiky, předek je krátký a zadní díl naopak lehce zvednutý nahoru, kde tvoří stylizovaný „spoiler“. Nad spánky je přilba vyšší, ovšem zasahují tam karbonové výztuhy, takže ani tam bezpečnost nestrádá.

Cratoni TerronCelkem 24 ventilačních otvorů nabízí maximální odvětrání i v parných dnech. Velikost čelních otvorů je nadprůměrná a směrem dozadu vedou vnitřkem vzduchové kanály, takže proudění je zaručeno i v nižších rychlostech. Výstelky na čele nejsou vodorovně, ale svisle, takže opět umožňují díky profilaci materiálu vynikající proudění vzduchu a chlazení čela. V sadě je navíc další balení výstelek větší tloušťky pro případné doladění velikosti.

Stažení na hlavě zajišťuje čelenka s kolečkem, jehož miniaturní velikost sice nahrává hmotnosti, ovšem jeho ovládání je i bez rukavic trochu obtížnější. Na vnitřní straně mechanismu je polstrování, takže netlačí a sedí jistě, stejně jako celá přilba. Ta má dostatečnou hloubku a po stažení nikde netlačí. Řemínky jsou z pohodlného materiálu a uchycení předních na spodní hraně přilby přispívá k jistějšímu usazení a menšímu riziku smeknutí přilby v případě nárazu. Chválíme reflexi na zadní straně a také efektní logo pod ní.

Tento model určitě potěší bikové labužníky, stejně jako ty silniční. Maximální ventilace a jistota daná karbonem ukazují na váze 265 gramů u velikosti M/L (56-59cm). Přilba stojí 4 400 korun a je k dostání v bílé, červené, černé nebo modré barvě.

(už)

 

datum: 17.09.10 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign