deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Craft pro dámy

Craft pro dámy

Dámská cyklistická kolekce oblečení Craft se může pochlubit ziskem ceny Global Sportstyle Award na mnichovském mezinárodním veletrhu ISPO. A dámské cyklistické kraťasy z této kolekce nazvané Craft Lightning Short prošly naším testem.

Klasický šestipanelový střih elastických kalhot je doplněn speciálním provedením pasu, jenž v přední partii nevyužívá běžně vídanou plochou gumu. Na jejím místě je dvojice panelů z přeložené lycry, která tvoří dílec tvarovaný do písmene V. Vývojáři z Craftu tímto střihem vycházejí vstříc požadavku cyklistek na oblečení, které spolehlivě sedí, ovšem nikde netlačí.

Při předklonu na kole je přední, výrazně elastická a silná guma takřka zbytečná a často jen překáží, proto si konstruktéři mohli dovolit nahradit její pružnost mnohem příjemnější lycrou, která zároveň díky své ploše nabídne kvalitnější rozložení tlaku.

craft

Zkrácený celkový střih kalhot odpovídá požadavkům cyklistek na téměř neomezené opálení. Je pravda, že deset centimetrů pod spodním okrajem minisukně nevypadá ostrý přechod bílé a opálené kůže právě atraktivně. Zakončení nohaviček je vyřešeno velice podobně jako přední partie pasu, tedy pět centimetrů vysokým panelem z dvojité lycry. Díky tomu nedochází k opět „neatraktivnímu“ zařezávání okrajů kalhot do stehen. Nechybí zde ani vnitřní protiskluzová úprava v podobě silikonových pásků, takže při šlapání nedochází k výraznějšímu vyjíždění nohavic. Ploché švy jsou u všech barevných variant provedeny kontrastní nití, čímž se zvyšuje designová atraktivita kalhot.

Usazení na těle je celkově velice příjemné a jisté. Zadní část je dostatečně vysoká a dámami často nenáviděný lacl zde skutečně nijak neschází. Jednodílná vnitřní vložka má specifický dámský střih s výrazně tvarově poddajnými bočnicemi.

Výhodou při delších vyjížďkách je silnější vrstva polstrování především v zadní, dostatečně široké partii vložky. Konstrukce vložky umožňuje velice dobré rozložení tlaku, samozřejmě za předpokladu použití kvalitního dámského sedla.

Cena dámských kalhot Craft Lightning Short je 1 400 korun.

(kad)

 

Plusy: zakončení nohavic a pasu, usazení na těle

Mínusy: nenalezli jsme

datum: 23.10.07 - kategorie: Testy kol
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign