deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Craft Bike Trans Germany

Poslední měsíc příprav čeká účastníky prvního ročníku nového etapového závodu na horských kolech Craft Bike Trans Germany. Závod startující 9. června blízko německo-francouzské hranice vyvrcholí 16. června na pomezí Německa a České republiky, kousek od Božího Daru. Svým charakterem by se Craft Bike Trans Germany měla stát jednou z německých cyklistických akcí roku. Díky blízkosti k ČR by tento závod mohl být zajímavý i pro české bikery.
Rostoucí popularitu náročných etapových závodů na horských kolech potvrzuje nový závod konaný v druhé polovině června 2007 v Německu. Akci organizuje zkušený pořadatelský tým, jehož dílem je i vyhlášený Transalp Challenge (etapový přejezd Alp), ve spolupráci s největším evropským cyklistickým časopisem Bike. Generálním partnerem závodu je firma Craft, švédský výrobce funkčního sportovního oblečení.
Závod startuje 9.6. v městečku St. Wendel nedaleko hranic s Francií a končí 16.6. v Krušných horách v městečku Oberwiesenthal, sousední obcí českého Božího Daru. Trasa vede zvlněnou krajinou středního Německa a symbolicky spojuje bývalé západní a východní Německo. Během 8 etap čeká jezdce celkem 836 km a 18 313 m převýšení. Tratě vedou jak po zpevněných cestách, tak i po technicky náročných pěšinách nejhezčích míst středního Německa, mj. pohoří Pfälzerwald a Erzgebirge (Krušné hory). V každém etapovém městečku bude večer připravena společná party pro všechny účastníky, v nabídce budou i gastronomické speciality jednotlivých regionů. 
K závodu je měsíc před startem přihlášeno 230 dvojic z 17 zemí z celého světa, např. Španělska, Švýcarska, Ruska, Mexika… a samozřejmě Německa. Na startu se objeví i několik zástupců České republiky – např. Roman Adámek a Vladimír Myšík (Author Teplice) nebo redakční tým cyklistického časopisu Velo. Mezi hlavní favority by měla patřit německá dvojice Karl Platt a Stefan Sahm, vítězové letošního Cape Epic – etapového MTB maratonu v Jižní Africe. Sahm navíc minulý víkend potvrdil svou formu vítězstvím v maratonu Ronda Extrema při bikovém festivalu na Gardě (ITA). V mixech nastoupí s velkými ambicemi především Carsten Bresser, vítěz posledního Transalpu, startující společně s trojnásobnou světovou šampionkou v horské cyklistice Alison Sydor. I přes svůj extrémní charakter je však závod otevřený všem cyklistům, kteří si troufnou na osmidenní pobyt v sedle svého horského kola. Poslední opozdilci se mohou přihlásit i těsně před závodem, resp. až do vyčerpání limitu 500 dvojic. Celkoví vítězové Craft Bike Trans Germany odjedou ze závodu bohatší nejen o nové zážitky a 836 km v nohou, ale i o hlavní prémii 20.000 EUR.
 
Přehled etap:
1. etapa: St. Wendel – Neustadt                      122,97 km  
2. etapa: Neustadt – Erbach                            130,34 km  
3. etapa: Erbach – Frammersbach                   101,67 km  
4. etapa: Frammersbach – Bischofsheim          82,89 km  
5. etapa: Bischofsheim – Oberhof                     98,16 km  
6. etapa: Oberhof – Bad Steben                       123,87 km             
7. etapa: Bad Steben – Schöneck                    97,23 km               
8. etapa: Schöneck – Oberwiesenthal               79,66 km  
 
Více informací na www.bike-transgermany.de
 
(Tisková zprávy firmy Craft)
 
datum: 03.05.07 - kategorie: Sport
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign