schindler13 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Craft Bike Trans Germany

Poslední měsíc příprav čeká účastníky prvního ročníku nového etapového závodu na horských kolech Craft Bike Trans Germany. Závod startující 9. června blízko německo-francouzské hranice vyvrcholí 16. června na pomezí Německa a České republiky, kousek od Božího Daru. Svým charakterem by se Craft Bike Trans Germany měla stát jednou z německých cyklistických akcí roku. Díky blízkosti k ČR by tento závod mohl být zajímavý i pro české bikery.
Rostoucí popularitu náročných etapových závodů na horských kolech potvrzuje nový závod konaný v druhé polovině června 2007 v Německu. Akci organizuje zkušený pořadatelský tým, jehož dílem je i vyhlášený Transalp Challenge (etapový přejezd Alp), ve spolupráci s největším evropským cyklistickým časopisem Bike. Generálním partnerem závodu je firma Craft, švédský výrobce funkčního sportovního oblečení.
Závod startuje 9.6. v městečku St. Wendel nedaleko hranic s Francií a končí 16.6. v Krušných horách v městečku Oberwiesenthal, sousední obcí českého Božího Daru. Trasa vede zvlněnou krajinou středního Německa a symbolicky spojuje bývalé západní a východní Německo. Během 8 etap čeká jezdce celkem 836 km a 18 313 m převýšení. Tratě vedou jak po zpevněných cestách, tak i po technicky náročných pěšinách nejhezčích míst středního Německa, mj. pohoří Pfälzerwald a Erzgebirge (Krušné hory). V každém etapovém městečku bude večer připravena společná party pro všechny účastníky, v nabídce budou i gastronomické speciality jednotlivých regionů. 
K závodu je měsíc před startem přihlášeno 230 dvojic z 17 zemí z celého světa, např. Španělska, Švýcarska, Ruska, Mexika… a samozřejmě Německa. Na startu se objeví i několik zástupců České republiky – např. Roman Adámek a Vladimír Myšík (Author Teplice) nebo redakční tým cyklistického časopisu Velo. Mezi hlavní favority by měla patřit německá dvojice Karl Platt a Stefan Sahm, vítězové letošního Cape Epic – etapového MTB maratonu v Jižní Africe. Sahm navíc minulý víkend potvrdil svou formu vítězstvím v maratonu Ronda Extrema při bikovém festivalu na Gardě (ITA). V mixech nastoupí s velkými ambicemi především Carsten Bresser, vítěz posledního Transalpu, startující společně s trojnásobnou světovou šampionkou v horské cyklistice Alison Sydor. I přes svůj extrémní charakter je však závod otevřený všem cyklistům, kteří si troufnou na osmidenní pobyt v sedle svého horského kola. Poslední opozdilci se mohou přihlásit i těsně před závodem, resp. až do vyčerpání limitu 500 dvojic. Celkoví vítězové Craft Bike Trans Germany odjedou ze závodu bohatší nejen o nové zážitky a 836 km v nohou, ale i o hlavní prémii 20.000 EUR.
 
Přehled etap:
1. etapa: St. Wendel – Neustadt                      122,97 km  
2. etapa: Neustadt – Erbach                            130,34 km  
3. etapa: Erbach – Frammersbach                   101,67 km  
4. etapa: Frammersbach – Bischofsheim          82,89 km  
5. etapa: Bischofsheim – Oberhof                     98,16 km  
6. etapa: Oberhof – Bad Steben                       123,87 km             
7. etapa: Bad Steben – Schöneck                    97,23 km               
8. etapa: Schöneck – Oberwiesenthal               79,66 km  
 
Více informací na www.bike-transgermany.de
 
(Tisková zprávy firmy Craft)
 
datum: 03.05.07 - kategorie: Sport
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign