schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Cougar pro dokonalé spojení

Rukavice Bluegrass Cougar

Jsou rukavice a rukavice, tedy myšleno samozřejmě ty cyklistické a ještě přesněji ty pro náročné MTB. Jedny jsou pohodlné a dokonale tlumí, jiné naopak nabídnou maximální ochranu a další zase perfektní spojení s gripy pro maximálně přesné ovládání.


Dlouhoprsté rukavice Cougar italské značky Bluegrass patří v kategorii rukavic pro trail či enduro k tomu nejlepšímu, co jsme vyzkoušeli. Samozřejmě je lze použít i na XC či maraton, pokud vám nevadí absence tlumicích prvků na dlaňové části. Ta je ze středně silné syntetické kůže v kombinaci s ventilačními panely z pružné síťoviny a perforovaným panelem z tenčí syntetické kůže. Pro dokonalý „grip" nechybí silikonový potisk pod klouby prstů, na špičce ukazováčku a prostředníčku nebo pod kloubem palce. Výztuha mezi alcem a ukazováčkem je samozřejmostí. Hřbet z pružné síťoviny nabídne dokonalou ventilaci, podobně jako dlaň, ale přes klouby prstů má jednak gumovou výztuhu a v polovině délky prstů pak všitou lycru pro jejich snazší ohebnost. Rozhodně příjemné je v této kategorii jemné froté na palci, neoprenová manžeta a zapínání páskem na suchý zip je standard.


Testovaná velikost L je druhou největší v nabídce a popravdě zvládne i dlaně občas vozící velikost XL. Dokonale padnoucí střih nedovolil materiálu byť sebemenší vyboulení na dlani, a na hřbetě přitom nikde netáhne. Ventilace odspodu i shora je naprosto precizní a co se týče spojení dlaně s gripy, je to naprostá špička nejen pro technickou jízdu vyžadující citlivost, ale ani pro delší XC vyjížďku to nebyl problém.
Vzhledem k ceně xxx korun jde o skvěle propracovaný kousek, který zajistí dokonalé spojení s řídítky a přesnou odezvu na jakýkoliv povel. Při pádu sice nebude dlaň a hlavně hřbetní část tak účinnou ochranou jako u méně odvětraných a více „poplastovaných" kousků, ale je to daň za komfort v teplém počasí. Jediným minusem je odolnost materiálu na hřbetě, kde bylo po delší době patrné jemné zatrhávání. Pokud ale někdo touží vozit dokonale zpracované dlouhoprsťáky se skvělou ventilací a přitom perfektním provedením střihu, tyhle rukavice si určitě zamiluje.
(už)
Plusy: ventilace, usazení na ruce, spojení s řídítky, ohebnost
Minusy: odolnost síťoviny

datum: 20.06.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign