Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Cougar pro dokonalé spojení

Rukavice Bluegrass Cougar

Jsou rukavice a rukavice, tedy myšleno samozřejmě ty cyklistické a ještě přesněji ty pro náročné MTB. Jedny jsou pohodlné a dokonale tlumí, jiné naopak nabídnou maximální ochranu a další zase perfektní spojení s gripy pro maximálně přesné ovládání.


Dlouhoprsté rukavice Cougar italské značky Bluegrass patří v kategorii rukavic pro trail či enduro k tomu nejlepšímu, co jsme vyzkoušeli. Samozřejmě je lze použít i na XC či maraton, pokud vám nevadí absence tlumicích prvků na dlaňové části. Ta je ze středně silné syntetické kůže v kombinaci s ventilačními panely z pružné síťoviny a perforovaným panelem z tenčí syntetické kůže. Pro dokonalý „grip" nechybí silikonový potisk pod klouby prstů, na špičce ukazováčku a prostředníčku nebo pod kloubem palce. Výztuha mezi alcem a ukazováčkem je samozřejmostí. Hřbet z pružné síťoviny nabídne dokonalou ventilaci, podobně jako dlaň, ale přes klouby prstů má jednak gumovou výztuhu a v polovině délky prstů pak všitou lycru pro jejich snazší ohebnost. Rozhodně příjemné je v této kategorii jemné froté na palci, neoprenová manžeta a zapínání páskem na suchý zip je standard.


Testovaná velikost L je druhou největší v nabídce a popravdě zvládne i dlaně občas vozící velikost XL. Dokonale padnoucí střih nedovolil materiálu byť sebemenší vyboulení na dlani, a na hřbetě přitom nikde netáhne. Ventilace odspodu i shora je naprosto precizní a co se týče spojení dlaně s gripy, je to naprostá špička nejen pro technickou jízdu vyžadující citlivost, ale ani pro delší XC vyjížďku to nebyl problém.
Vzhledem k ceně xxx korun jde o skvěle propracovaný kousek, který zajistí dokonalé spojení s řídítky a přesnou odezvu na jakýkoliv povel. Při pádu sice nebude dlaň a hlavně hřbetní část tak účinnou ochranou jako u méně odvětraných a více „poplastovaných" kousků, ale je to daň za komfort v teplém počasí. Jediným minusem je odolnost materiálu na hřbetě, kde bylo po delší době patrné jemné zatrhávání. Pokud ale někdo touží vozit dokonale zpracované dlouhoprsťáky se skvělou ventilací a přitom perfektním provedením střihu, tyhle rukavice si určitě zamiluje.
(už)
Plusy: ventilace, usazení na ruce, spojení s řídítky, ohebnost
Minusy: odolnost síťoviny

datum: 20.06.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign