deluxe-cycling


katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Continantal Mountain King

Je zajímavé sledovat, jak se za čtvrt století, co se pohybuji ve světě MTB, vyvíjí a mění bikové obutí. Některé dezény jsou doslova věčné, jiné dostávají jen lehké obměny na postupné cestě k dokonalosti, další zanikají a některé prochází doslova razantními změnami. To je případ pláště Continental Mountain King, který jsem jezdil jak v provedení s trojúhelníkovými výstupky na běhounu, tak v poslední verzi s hodně hrubými a vyššími výstupky obdélníkového průřezu a aktuálně jej máme v redakci v nejnovějším provedení. To připomíná traktorové šípy z devadesátých let a je naprosto odlišné od předchozích dvou verzí, takže jsme byli hodně zvědaví na to, jak se tenhle lehký návrat k „retro“ stylu povedl.

Pláště s kevlarovou patkou máme v sedmadvacítkovém průměru a šíři 2,3 palce, mimochodem ta je stejná i pro devětadvacítkový průměr, takže jakýsi univerzál mezi hrubým XC a trail či AM stylem, jen lehce olizující enduro. Nápis Handmade in Germany jasně odkazuje na původ, nechybí směs Black Chili a také technologie ProTection, chránící proti průrazu a proříznutí. Tohle všechno za 1599 korun (jeden plášť) při hmotnosti pláště 721 gramů.

 

Směs Black Chili by měla nabídnout ty nejlepší vlastnosti jak v přilnavosti, tak odolnosti proti opotřebení a také nejlepší tlumení, kostra pak kombinuje čtyři vrstvy základní tkaniny s 240 TPI na běhounu a tři vrstvy tkaniny se 180 TPI na bocích, obojí přetažené ještě ProTection vrstvou pleteniny z polyamidových vláken. Vše pak doplněné Tubeless Ready patkou, která mimochodem zajistila perfektní naskočení a zajištění těsnosti v ráfku (Remerx RX7020, DT Swiss) i bez přítomnosti těsnicího tmelu. Obutí plášťů tedy nevyžaduje nějakou příliš velkou sílu, ale zároveň je patka na ráfku hezky natěsno a není nutný velký tlakový ráz pro naskočení.

Pláště jsme testovali jak na předním, tak na zadním kole a kruhový průřez od začátku vykazoval hodně velkou ochotu přecházet v zatáčkách do náklonu, aniž by byl cítit nějaký odpor nebo hrana. Větší plocha řidčeji umístěných profilů na středu běhounu není na silnici úplně optimální pro nejrychlejší odvalování, ale jakmile najedete do terénu, pláště doslova letí. Velké mezery jsou vynikající pro samočištění, i když do hlubšího bláta by to chtělo vyšší boční profily. Ty mají rovněž dostatečnou plochu, ale nejsou tak vysoké, aby nabídly jistotu i v hlubším blátě nebo v hodně rozbitém a sypkém terénu. Na štěrku, jehličí nebo tvrdším podkladu je vzorek naprosto perfektní, tam nemáme jakoukoliv připomínku a totéž platí i pro jízdu na kamenech. Vzorek je dobře čitelný s přesnou odezvou a profily se nikde nekroutí a nezkreslují dojem třeba v zatáčkách, kde je vedení na tvrdším povrchu excelentní.

 

 

Rovněž celý plášť má i přes slušné tlumicí vlastnosti příjemnou tuhost konstrukce a na ráfku se 26 nebo 27mm vnitřní šířkou se nekroutí. Hodně rychlý trail styl nebo agresivní XC či celodenní brouzdání v terénu a po lesních cestách, tady bude vzorek jako doma a překvapí adhezí i rychlým odvalováním nebo účinkem pod brzdou. Jednotlivé profily jsou schopné se do terénu trochu zakousnout. Na agresivnější styl jako enduro nebo do bláta už je to trochu málo, tady bychom určitě na předek volili něco výrazně hrubšího, co dá více jistoty v náklonu v zatáčce při agresivnějším opření do měkčího podkladu. Případně i na trailové dovádění by na předek mohla putovat třeba předchozí verze tohoto modelu a na zadek ta aktuální. Výhodou je totiž životnost vzorku, kde se profily díky své větší ploše ojíždějí poměrně pomalu. Kdo holduje rychlému trailovému či hrubšímu XC ježdění bez extrémů, bude s tímhle pláštěm spokojen na obou kolech, agresivnější jezdec možná dopředu zvolí hrubší obutí. Každopádně další generace Mountain Kingu zase přináší něco nového a v tomto případě i neokoukaného. A pokud si vzorek zamilujete, můžete si koupit boty Adidas Terrex vybavené podrážkou ve shodném dezénu i materiálu, protože ji s botařskou firmou Continental vyvíjel.

(už)

datum: 19.01.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign