Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Condor od BBB

Ze sortimentu přileb značky BBB jsme otestovali model BHE-35 Condor, který patří v hierarchii k cenově nejdostupnějším provedením. Ačkoliv jde o přilbu určenou hlavně pro rekreační a sportovní MTB, velice dobře poslouží i na silnici.

In-mold provedení spoje skořepiny a vnitřní tvrzené vrstvy je samozřejmostí, stejně jako vyměnitelný štítek uchycený ve čtveřici otvorů. Ty lze v případě využití přilby bez něho zaslepit plastovými kolíčky, jež jsou součástí balení. Přilbu jsme testovali ve větším rozměru 58-61 cm ( 285 g ), a i když dobře seděla i na širší hlavě, na ty největší už bude tahle velikost možná trochu těsnější.

Každopádně, výraznější hloubka usadí tenhle model na hlavě velice jistě i bez nutnosti nějak extrémně stahovat čelenku táhnoucí se po dvou třetinách obvodu. Stahovací mechanismus vzadu má menší kolečko, jehož přístupnost v rukavicích je díky pozici těsně pod hranou přilby tak akorát, tedy žádný nadbytek volného prostoru kolem, ale ani není utopené uvnitř. Navíc je vybaveno reflexními samolepkami, takže bezpečnostní prvek vzadu nechybí. Stahovací čelenku lze výškově nastavit ve dvou pozicích, ovšem i ta více utopená dovnitř přilby byla přes čepici cítit jen kousek nad ušima, takže níže bychom ji asi nenastavovali. To už by boční pásek mohl sedět dost těsně nad uchem. Co se týče polstrování, díky jednodílné výstelce od spánků přes celé čelo je vše maximálně komfortní a velká plocha výstelky na temeni rovněž kvalitně rozkládá tlak, takže v tomto ohledu nemáme výtky. Stavitelné řemínky mají pod bradou klasickou přezku, takže osvědčené a funkční řešení.

Chválíme rovněž síťku proti hmyzu v čelních otvorech a celkových osmnáct ventilačních otvorů zaručí dostatečnou ventilaci, ačkoliv v parných dnech to bude, vzhledem k menším rozměrům otvorů, spíše jen průměr. Každopádně celkový dojem z přilby Condor za necelých jedenáct set korun je jednoznačně pozitivní ve prospěch její příkladné hloubky a usazení na hlavě. Jak do terénu, tak na silnici se svým designem hodí a dostatečná masa materiálu poskytne slušnou ochranu při pádu. Průměrná míra ventilace i hmotnost asi nebude po chuti profesionálům, ale jinak k tomuto modelu nemáme žádné výtky a pro hobby jezdce je to naprosto odpovídající kousek.

(už)

 

datum: 28.05.16 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign