Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Computer Cateye Micro Wireless

S bezdrátovým přenosem častosouvisí o něco větší spotřeba baterií a teoreticky i o něco větší poruchovost, na druhou stranu, třeba v případě horského kola s vyššími zdvihy je absence zranitelného kabelu nemalou výhodou. Značka Cateye je již mnoho let synonymem kvalitních cyklocomputerů, přičemž nejen technologii „wireless“ má dotaženou prakticky k dokonalosti. Naším testem prošel computer Micro Wireless, který za cenu 1399 korun nabídne nejen naprosto dostačující počet funkcí i pro vyloženě sportovní ježdění, ale hlavně skutečně funkční a především spolehlivý bezdrátový přenos signálu.

Cateye Micro Wireless

Celkovými rozměry se jedná o klasiku, výhodou je nejen velký, skvěle přehledný třířádkový displej, ale rovněž „beztlačítkové“ ovládání, známé již z populárního modelu Strada. Funkce se přepínají zatlačením na celou spodní část přístroje, čímž se mačká tlačítko umístěné zespodu. Na rozdíl od modelu Strada je zde ale navíc jedno miniaturní tlačítko na horní straně přístroje, při jehož stlačení a současném stlačení celého computeru se nulují údaje, například o denních najetých kilometrech. V případě stlačení celého computeru a jeho podržení se již dostaneme do menu nastavení, ovládání je tedy promyšleno do detailů a navíc je logické. To platí i pro nastavení jednotlivých údajů, které nám přišlo o něco málo snadnější než u zmíněného typu Strada.

Z hlediska nabízených funkcí se jedná o klasiku, okamžitou rychlost samozřejmě doplňuje maximální a průměrná rychlost, dva různé údaje o denních najetých kilometrech, celkové kilometry, hodiny a manuálně nebo automaticky ovládané stopky. Nechybí ani neustálé porovnávání okamžité rychlosti s průměrnou či nastavitelné dva průměry kola. Z nestandardních funkcí nabízí testovaný model podsvícení displeje, které uvítají například noční bikeři. Buďto lze podvícení zcela deaktivovat, nebo nastavit menu tak, že se displej rozsvítí při každém přepnutí funkce, tedy po stisku přístroje jako takového. Sice lze předpokládat, že osvětlení o něco zvýší spotřebu energie, a zkrátí tak životnost baterií, ale musíme uznat, že i v naprosté tmě umožní perfektně odečítat veškeré naměřené hodnoty. Asi jediné, k čemu máme připomínku, je nutnost stlačení protilehlých tlačítek pro vynulování funkcí, pokud se totiž horní miniaturní tlačítko nezmáčkne dostatečně silně, nedojde k vynulování, ale k otevření menu pro nastavení.

Co se týče bezdrátového přenosu, tak o něm musíme říct, že nás velice překvapil, ovšem v tom nejlepším možném významu. Tatam jsou doby, kdy byl snímač a vysílač na vidlici nevzhledně obrovský a poruchový. Nejenže nám v tomto případě přenos signálu skvěle fungoval i při více jak metrové vzdálenosti, ale navíc i přes větší překážku nacházející se ve spojnici mezi vysílačem a samotným přístrojem. Výrobce v přiloženém návodu uvádí maximální vzdálenost 70 centimetrů, ale test potvrdil, že s novými bateriemi zvládne tento model i podstatně zhoršené podmínky pro přenos signálu. Velkou pochvalu zaslouží také samotný návod, nejen pro svou podrobnost, ale i pro českou verzi. Připomínky nemáme ani k systému uchycení, které je jednoduché a spolehlivé a navíc umožňuje montáž jak na řídítka, tak i na představec.

(kad)

 

Plusy: přehlednost údajů, kvalita bezdrátového přenosu, osvětlení

Minusy: méně praktické horní miniatruní tlačítko

datum: 23.10.12 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign