Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Co řekl Eddy Merckx Cykloservisu o novém elektronickém řazení Shimano

Jestliže se ráno otevřou brány pařížského Louvre, tak možná polovina prvních návštěvníků nabere obrovskou rychlost a prchá po šipkách za úsměvem Mony Lisy. Jestliže se poprvé otevřely brány letošního Eurobike, podle článků v některých médiích a vyvolávané histerie by se dalo čekat, že všichni budou sprintovat do haly A1 do stánku Shimana a budou zde omdlévat nad elektronickým řazením stejnojmenné firmy. Nestalo se tak. Zájem samozřejmě byl, ale stejný jako nad jinými zajímavými exponáty. Pravověrní silničáři poněkud více oslintávali novou sadu Dura Ace, případně jedenáctkové sady u sousedního Campagnola. Letošní výstavní souboj ELEKTRONIKA vs. KOLEČKO NAVÍC podle námi pozorovaného zájmu návštěvníků dopadl lépe asi ve prospěch Itálie.

Jestli je elektronické řazení na kolo vhodné nebo ne bylo často diskutovanou otázkou. Udělali jsme si tedy malou anketu s jejíž výsledky vás seznámíme v tištěném Cykloservisu č. 15, který právě dokončujeme. V anktetě se k elektronickému řazení vyjadřovaly velké osobnosti naší i zahraniční cyklistiky. Navštívili jsme persony, jakými jsou Jan Ullrich nebo Eddy Merckx. Jejich odpovědi byly více než překvapivé.

A cena elektronické sady? Podle slov jednoho z mnoha pobíhajících pracovníků ve stánku Shimana by měla být jen o 2.500 Kč vyšší než u mechanické sady.

elektropaka

Páka elektronického řazení se od mechanické příliš neliší. jen "šaltrovací" páčka funguje jako spínač a netahá za lanko.

elektrosaltr

Pokyny od spínače páky jdou do přehazovačky, která neomylně posune řetěz na jiný pastorek.

elektrosmyk

Přesmykač je samozřejmě také elektrický. je zajímavé ho vidět, jak se sám podle čidla přenastaví, pokud řetěz škrtá o vodítko.

baterka

Když jsme se také během dne přišli podívat na sadu, která má podle slov firmy Shimano změnit podobu cyklistiky, strnuli jsme. Baterka pod košíkem nikde. Japonec vymyslel přenos energie vzduchem a jako první to použil na jízdním kole....... Ale ne, šoupnul ji ke středu. Zajímavé umístění, ale dost náchylné na poškození.

Jsou dva typy. Menší, lehčí pro závodníky s kapacitou snad na deset dnů přehazování a větší pro hobíky na tři měsíce.

datum: 07.09.08 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign