Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Čistič brzd

Nadpis zní skoro jako čistič bot, jenže v tomhle případě se nejedná o osobu vykonávající určitou činnost, ale prostředek Dirtwash Disc Brake Cleaner na čištění kotoučových brzd.

Sprej s objemem 250 ml je určen k odmaštění kotoučů nebo povrchu brzdových destiček a neměl by být agresivní ani vůči plastovým či lakovaným povrchům. My jsme jej vyzkoušeli k očistě kotouče a sintrovaného brzdového obložení. Aplikace je jednoduchá, stačí nastříkat a nechat buď odkapat a vyschnout, nebo ošetřený povrch setřít hadříkem. Každopádně, kotouč a mastnotu kolem osy náboje bylo po aplikaci možné lehce otřít hadříkem, protože mastnota a nalepený prach se krásně rozpustily, navíc stejně dobře umí odstranit i brzdovou kapalinu. Další aplikace spreje na čistý povrch už byla bez setření hadříkem a nechali jsme prostředek vyschnout, což netrvalo, díky jeho vynikajícím odpařovacím schopnostem, dlouho. Kotouč tedy očistí perfektně, a co se destiček týká, vytažené ze třmene a ošetřené byly následně bez nečistot a brzdu bylo třeba znovu lehce zajet, aby se dostala na plný výkon.

Aplikace čističe přímo na destičky ve třmenu i s nasazeným kotoučem je také možná, ale tam je třeba nastříkat větší množství, aby mastnota a nečistoty odtekly. Pro kvalitní očistu ale přece jen doporučujeme destičky vyndat a vše čistit zvlášť. Jednak není potom taková spotřeba čističe, ale dostanete se do míst, kde by jinak mohly nějaké nečistoty zůstat.

Co jsme ocenili, byla příjemná citrusová vůně, i když hořlavé chemické složení není vyloženě na citrusové bázi a minimální agresivita vůči citlivějšímu povrchu. Ne každý čistič brzd lze totiž použít na lakovaný povrch nebo plast. Cena 149 korun pak vzhledem k potřebě minimálního množství pro očistu není tak vysoká, protože na brzdy jej opravdu nespotřebujete tolik.

(už)

 

datum: 08.09.15 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign