Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Čištění pro váš vodní vak

Acor proti plísni

Pro batohy s vodním rezervoárem se vžilo lidové označení „kejml“ podle nejznámějšího výrobce tohoto zboží, značky Camelbak. Přesto ale konkurence nespí a na trhu je spousta modifikací a provedení tohoto výrobku, včetně pomůcek pro jeho údržbu. Právě vlhkost uvnitř vaku a jeho dlouhé vysychání jsou původci vzniku plísně uvnitř rezervoáru a hadičky.

Odstranit nečistoty z vnitřní strany hadičky a vaku, to vyžaduje speciální nářadí. Jedním z výrobců čisticích sad, tedy kromě originálního výrobce Camelbak, je i firma Acor. Čisticí sada Acor obsahuje vše potřebné, za 350 korun získá majitel vaku všechny potřebné kartáče, včetně vysoušecí vložky. Kartáček na hadičku je na dlouhé pružině zakončené plastovým očkem pro snazší vytažení z hadičky. Dovnitř hadičky šel kartáč snadno, ale ven už to šlo ztuha, takže jsme očko ocenili. Délka pružiny stačí na něco přes polovinu délky hadičky, takže je třeba čistit z obou stran, čemuž předchází demontáž hadičky z vaku. Veškeré stopy po plísni jsme odstranili během dvou zasunutí z každé strany.

acor cistic

Ačkoli lze kartáček použít i na náustek, je k tomuto účelu součástí sady malý kartáček s krátkou rukojetí. Tím lze vyčistit náustek naprosto precizně. Pro čištění vaku slouží větší kartáč s masivnější rukojetí pro lepší úchop.

Všechny tyto pomůcky ukázaly poměrně slušnou odolnost vůči mechanickému poškození, když jsme kartáč občas trochu nešetrně ohnuli nebo víc zabrali. To platí hlavně pro dlouhý kartáč na hadičku, který je nejdůležitější. Pro dokonalé vyčištění je vhodné použít nějaký saponát nebo čistič proti plísni ve výrazně naředěné formě, aby nedošlo k poškození vaku a následně zdraví po pozření (hele a to pozřeš ten vak??? Aby to vašim čtenářům došlo...). Originál od výrobce Camelbak obsahuje čisticí tablety, zde je to vzhledem k nižší ceně pouze o mechanických nástrojích.

Pro vyschnutí vaku je přiložen ještě vnitřní plastový sušák s háčkem pro zavěšení. Díky této „vložce“ se stěny vaku nepřilepí k sobě a vysychají rychleji. Celá sada nezabere doma moc místa, ovšem jakmile ji člověk chce vzít s sebou třeba na dovolenou, už je více kousků nepříliš skladné výbavy znát. Lze však použít jen kartáček na hadičku, s nímž si vystačíme i na náustek a v nejhorším i na vak.

Pokud tedy bojujete s plísní ve vaku a hadičce a po několika vyjížďkách je příchuť iontového nápoje přebita čímsi nepříliš vábným, určitě sáhněte po čisticí sadě.

(už)

Plus cena, praktičnost, účinnost

Minus horší skladování

datum: 10.06.08 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign