deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Chytré řešení od ZeroRh+

U produktů značky Zerorh+ jsme si navykli nejen na maximální dotažení konstrukčních řešení, ale také na zajímavé nápady, zpravidla velmi praktické. Jeden takový jsme objevili u přilby ZW, jež může být volitelně vybavena skořepinovým překrytím ventilačních otvorů. Tento velmi tenký a lehký kryt nazvaný „Adding cover“ se jednoduše nasadí na přilbu, a zamezí vodě či studenému vzduchu, aby se dostaly k hlavě. Většina moderních špičkových přileb je totiž konstrukčně natolik vyspělá, že vnitřní proudění vzduchu sice perfektně funguje v letním parnu, na druhou stranu s ním logicky souvisí nežádoucí ochlazování, když teploty klesnou pod nějakých deset patnáct stupňů. Mít na hlavě naplácnutou čepici ještě v těchto teplotách mnozí z nás nechtějí, a pro kombinaci s obyčejnou čelenkou či šátkem zakrývajícím uši je  ventilace přileb nadměrná. Nabízené řešení je tedy nadmíru praktické, navíc profilace krytu, respektující základní tvar přilby, se zasloužila o to, že i s překrytím průduchů vypadá model ZW celkem pěkně.

Samotná přilba Zerorh+ ZW je z konstrukčního hlediska klasikou a perfektně splňuje nároky kladené na závodně koncipované modely své cenové kategorie. Za 2880 korun získáte 255 gramů (ve velikosti S/M) vážící přilbu, a to s precizním provedením in-mold technologie a se snadno ovladatelným systémem nastavení vnitřního obvodu. Tvarově výrobce vsadil na středně hluboký skelet, ovšem usazení na hlavě je velmi jisté, což je nejen zásluhou vytvarování a dobře rozmístěných výstelek, ale také nízko, skoro až dole na zátylku umístěným seřizováním s otočným kolečkem Power Fit. Pro odolnost při pádu je nejzásadnější integrovaný nosný rám, bránící rozlomení při nárazu. Tato výztuha je dobře patrná i zvenčí, neboť je v podobě matně černých příček přiznaná mezi jednotlivými ventilačními otvory.

Celkový tvar se jeví jako dostatečně univerzální, což podtrhuje i dvojice velikostí - S/M (54-58) a L/XL (58-62). V nabídce je několik barevných kombinací, chválíme také použití rozměrných reflexních nálepek, což je detail, na který mnozí výrobci s oblibou zapomínají.

Nyní ale už k přídavnému krytu Click-Up, dodávanému jako originální příslušenství přímo k modelu ZW. V podstatě jde o velmi podobnou skořepinu, jaká se používá pro výrobu přilby, jen je o něco tenčí a pružnější, aby se dala snadno nasadit na přilbu. K ní je totiž jištěna pouze svým vytvarováním, kopírujícím i spodní, dovnitř zahnutý okraj. Nasazení skořepiny však vyžaduje trochu trpělivosti, a především preciznost – aby nedošlo k jejímu ohnutí či dokonce lehkému popraskání okrajů. Skořepina není vyloženě křehká, ale pokud má sloužit dlouho, nešetrná manipulace se jí úplně nelíbí. A tatáž preciznost je důležitá i při sundávání z přilby. Pokud už ale máte tento úkon v ruce, nasazení i sejmutí skořepiny je otázkou pár vteřin.

Kvalita usazení skořepiny na přilbě je skvělá a sestava v praxi působí naprosto jednolitě, jediné minus tak vidíme v ceně skořepiny 580 korun. Kryt je samozřejmě nabízen ve dvou velikostech, odpovídajících velikostem přilby ZW.

(kad)

 

 

datum: 28.11.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign