schindler13 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Chytré řešení od ZeroRh+

U produktů značky Zerorh+ jsme si navykli nejen na maximální dotažení konstrukčních řešení, ale také na zajímavé nápady, zpravidla velmi praktické. Jeden takový jsme objevili u přilby ZW, jež může být volitelně vybavena skořepinovým překrytím ventilačních otvorů. Tento velmi tenký a lehký kryt nazvaný „Adding cover“ se jednoduše nasadí na přilbu, a zamezí vodě či studenému vzduchu, aby se dostaly k hlavě. Většina moderních špičkových přileb je totiž konstrukčně natolik vyspělá, že vnitřní proudění vzduchu sice perfektně funguje v letním parnu, na druhou stranu s ním logicky souvisí nežádoucí ochlazování, když teploty klesnou pod nějakých deset patnáct stupňů. Mít na hlavě naplácnutou čepici ještě v těchto teplotách mnozí z nás nechtějí, a pro kombinaci s obyčejnou čelenkou či šátkem zakrývajícím uši je  ventilace přileb nadměrná. Nabízené řešení je tedy nadmíru praktické, navíc profilace krytu, respektující základní tvar přilby, se zasloužila o to, že i s překrytím průduchů vypadá model ZW celkem pěkně.

Samotná přilba Zerorh+ ZW je z konstrukčního hlediska klasikou a perfektně splňuje nároky kladené na závodně koncipované modely své cenové kategorie. Za 2880 korun získáte 255 gramů (ve velikosti S/M) vážící přilbu, a to s precizním provedením in-mold technologie a se snadno ovladatelným systémem nastavení vnitřního obvodu. Tvarově výrobce vsadil na středně hluboký skelet, ovšem usazení na hlavě je velmi jisté, což je nejen zásluhou vytvarování a dobře rozmístěných výstelek, ale také nízko, skoro až dole na zátylku umístěným seřizováním s otočným kolečkem Power Fit. Pro odolnost při pádu je nejzásadnější integrovaný nosný rám, bránící rozlomení při nárazu. Tato výztuha je dobře patrná i zvenčí, neboť je v podobě matně černých příček přiznaná mezi jednotlivými ventilačními otvory.

Celkový tvar se jeví jako dostatečně univerzální, což podtrhuje i dvojice velikostí - S/M (54-58) a L/XL (58-62). V nabídce je několik barevných kombinací, chválíme také použití rozměrných reflexních nálepek, což je detail, na který mnozí výrobci s oblibou zapomínají.

Nyní ale už k přídavnému krytu Click-Up, dodávanému jako originální příslušenství přímo k modelu ZW. V podstatě jde o velmi podobnou skořepinu, jaká se používá pro výrobu přilby, jen je o něco tenčí a pružnější, aby se dala snadno nasadit na přilbu. K ní je totiž jištěna pouze svým vytvarováním, kopírujícím i spodní, dovnitř zahnutý okraj. Nasazení skořepiny však vyžaduje trochu trpělivosti, a především preciznost – aby nedošlo k jejímu ohnutí či dokonce lehkému popraskání okrajů. Skořepina není vyloženě křehká, ale pokud má sloužit dlouho, nešetrná manipulace se jí úplně nelíbí. A tatáž preciznost je důležitá i při sundávání z přilby. Pokud už ale máte tento úkon v ruce, nasazení i sejmutí skořepiny je otázkou pár vteřin.

Kvalita usazení skořepiny na přilbě je skvělá a sestava v praxi působí naprosto jednolitě, jediné minus tak vidíme v ceně skořepiny 580 korun. Kryt je samozřejmě nabízen ve dvou velikostech, odpovídajících velikostem přilby ZW.

(kad)

 

 

datum: 28.11.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign