katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Chutné proteiny (Enervit)

Doplnit proteiny, tedy stavební látky pro vývoj i ochranu svalové hmoty, lze různě, v nápojích i tyčinkách. Druhou variantu jsme otestovali konkrétně v tyčinkách Enervit Gymline Muscle s obsahem 27 nebo 32 % proteinu.

Už dříve jsme testovali tyčinky tohoto výrobce s vyšším procentuálním obsahem proteinu, ale i toto provedení by mělo umět doplnit energii a stavební látky po vytrvalostní námaze. Vyzkoušeli jsme trojici příchutí, všechny jsou bezlepkové, začneme 27% variantou s kokosem. Jde o dvouvrstvou 45g tyčinku s 12 gramy bílkovin, vitamíny C, B1, B3, B6 a E, přičemž kalorické hodnoty jsou 374 kcal/1561 kJ na 100 gramů. Tyčinka je díky dvouvrstvému provedení příjemně křupavá a má velice lahodnou chuť. Není zbytečně tuhá ani lepkavá, nicméně na teplotu reaguje, takže na běžkách byla po převozu v kapse bundy  tvrdší na skousnutí, naopak teplota kolem 30 °C ji dělá měkčí a je to znát i na čokoládové polevě. V obou případech je ale velice snadné ji konzumovat, není to žádná „gumová“ lepivka, kterou by bylo nutné přehnaně žvýkat. Jako chutná svačinka bude určitě oblíbená u sportovců, kteří mají rádi sladší, neagresivní a jemnou přirozenou chuť. Cena je 55 korun za 45g tyčinku.

Druhou variací je 27% tyčinka s příchutí arašídů a karamelu. Ta je jednovrstvá, opět s čokoládovou polevou a stejnými nutričními hodnotami i cenou jako kokosová varianta. Chuťově je o něco sladší a zanechává v ústech trochu výraznější chuť než předchozí varianta, takže jsme ji častěji zapíjeli.

Třetí tyčinka už má 32% obsah bílkovin a příchuť lískových oříšků, opět v bezlepkovém provedení. Váží 48 gramů a obsahuje 15,4 gramů bílkovin při hodnotách 433 kcal/1819 kJ na 100 gramů hmotnosti. Cena je vyšší než u předchozích tyčinek, a to 64 korun, ale rovněž obsahuje vitamíny B6 a D. Tyčinka je v čokoládové polevě, ale základ má odlišnou strukturu než předchozí dvě. Je jemnější, rychleji se rozpouští v ústech, chuťově je sladší, ale podobně obsahuje jemné křupinky. Tuto tyčinku lze konzumovat asi nejrychleji ze tří vyzkoušených, a přestože je na první dojem sladší, lehce oříškově-karamelová, nezanechala v ústech žádnou agresivní pachuť, kterou by bylo nutné zapíjet.

Všechny tři zmiňované příchuti řadíme k jedněm z nejlahodnějších tyčinek, které jsme vyzkoušeli, tedy pokud si potrpíte na mlsání v rámci regenerace a neholdujete méně výrazným BIO verzím nebo naopak hodně „chemicky“ působícím ovocným příchutím.

(už)

datum: 09.06.19 - kategorie: Strava
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign