deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Chimpanzee – trochu jiná strava

Současné trendy ve sportovní i klasické výživě volají po BIO produktech, bezlepkové stravě, a hlavně po zdravých potravinových doplňcích. Přesně tohle je parketa značky Chimpanzee, která se v roce 2008 vydala cestou zdravé sportovní výživy.

Na začátku byla v roce 2008 snaha vyvinout spolu s odborníky na výživu energetickou tyčinku na čistě přírodní bázi. To se i přes různá úskalí s certifikáty pro všechny složky o čistě BIO původu podařilo, a i když tahle cesta není jednoduchá, je dnes Chimpanzee synonymem pro zdravou sportovní výživu, navíc jsou výrobky Chimpanzee produkovány i s ohledem na životní prostředí, aby zanechaly co nejmenší ekologickou stopu. Jedno procento z prodeje tak putuje organizaci 1% For the Planet, která dále investuje do ekologických projektů.

Tyčinky jsou ideální pro vegetariány, a některé i pro vegany. A pokud jsme u přírodního původu, neobsahují ztužené tuky, umělá sladidla, glutaman sodný ani pesticidy či geneticky upravené suroviny. Přírodní a BIO složky si totiž uchovávají nejvíce antioxidantů, vitamínů a minerálů.

Podívejme se ale na celou kolekci produktů Chimpanzee, která dokáže uspokojit jak náročného závodníka, tak třeba vyznavače zdravého životního stylu nebo i maminky s dětmi, které chtějí pro své potomky to nejzdravější.

Začněme tím nejzákladnějším, což jsou 55g energetické tyčinky Energy Bar s vysokým obsahem monosacharidů z třtinového cukru, melasy a ovoce a také polysacharidů z celozrnných obilovin. Tyhle tyčinky jsou ideální před výkonem nebo i jako doplnění energie při výkonu nižší intenzity. Příchutě jsou opravdu zajímavou kombinací, například rozinky a ořechy, meruňka, datle a čokoláda nebo červená řepa s mrkví, která je vhodná i pro vegany. Další jsou citron nebo kešu a karamel či jablko a zázvor, která obsahuje 65% podíl českých surovin.

Další variantou jsou proteinové tyčinky Protein Bar, vhodné jako zdravá svačina, a díky vysokému obsahu bílkovin i při regeneraci. Jsou bezlepkové a vhodné pro vegany. Tyčinka obsahuje 14 g snadno stravitelné bílkoviny z BIO hnědé rýže a BIO mandlové pasty. Právě rýžový protein je novinkou na evropském trhu a vzniká z celého zrnka rýže enzymatickým štěpením za nízké teploty. Z příchutí jsou to burákové máslo, datle a vanilka nebo banán.

Specialitou je tyčinka YiPPEE Bar, vytvořená speciálně pro děti, která je z čistě přírodních surovin, ale obsahuje mléčnou čokoládu, takže není vhodná pro vegany. Obsahuje sojové boby, BIO rýžový sirup, sušené meruňky, mandle, hruškovou pastu, řepkový olej, rýžové křupinky, BIO třtinovou šťávu nebo ječný slad. To jsou suroviny zajišťující dostatečný příjem sacharidů, bílkovin a rostlinných neztužených tuků pro dodání požadované porce energie.

Zdravou snídaní před výkonem, nebo jídlem na několikadenní putování na kole je Quick Mix, což je prášek, který lze rozpustit ve vodě či mléce a vznikne koktejl či kaše s vysokým obsahem vlákniny a energie. Dvě provedení Energy a Protein jsou určená v prvním případě pro doplnění energie pro výkon, což zaručuje vyšší obsah sacharidů, díky směsi cereálních obilovin, medu, kakau a sojovému lecitinu. Obsahuje i ovesné beta-glukany získané z ovesných otrub. Ty posilují imunitní systém a přispívají k udržení přirozené hladiny cholesterolu v krvi.

Druhá varianta s proteiny je určená hlavně pro regeneraci a ochranu svalů a příchuť kakao a javorový sirup obsahuje množství aminokyselin, které v rostlinných proteinech nejsou dostatečně zastoupeny. Díky tomu dokážou nahradit nejkvalitnější živočišné proteiny, například vaječný bílek.

Sportovce a závodníky budou nejspíše zajímat energetické bonbóny Energy Chews, určené pro intenzivnější výkon. Neobsahují lepek ani kofein, ale mají 25% podíl ovocné šťávy a jejich základem je BIO rýžový sirup. Tyto gumové bonbóny jsou primárně určené pro doplňování energie před a během výkonu díky vysokému obsahu sacharidů a lze je kombinovat s dalšími energetickými doplňky.

Všechny tyto výrobky pak lze při výkonu zapít energetickým nápojem Gunpowder, který má rovněž přírodní složení a byl vyvinut pro rehydrataci organizmu při déletrvající zátěži. Má optimální poměr elektrolytů (Na, K, Ca, Cl, P, Mg), zvýšený obsah maltodextrinu a vysoký obsah speciálního sacharidu isomaltulosy, který je velice pomalu stravitelný, takže vydrží zásobovat tělo mnohem déle. Z příchutí višeň, grapefruit nebo citron by si měl vybrat každý, kdo chce při výkonu pít zdravě.

A zdravě to myslí Chimpanzee i s přírodou, co se týče odpadu, protože třeba jejich cyklistický bidon je z plně kompostovatelného materiálu, takže na kole může fungovat roky, ale jakmile jej odhodíte na kompost, do pěti let se v něm rozloží. A to je Chimpanzee, maximálně přírodní, maximálně zdravé a maximálně s láskou.

(už)

datum: 03.09.17 - kategorie: Strava
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign