Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Čelovka M-Wave

Čelovka M-Wave

Světlo M-Wave s 3W LED diodou charakterizuje koncepce se samostatným zdrojem energie, nadprůměrný výkon a velice příznivá cena 329 korun. V případě, že holdujete nočním terénním vyjížďkám, tak by pro vás mohla být právě tato čelovka ideálním společníkem.

Čelovka M-Wave

Přesunutí trojice malých tužkových AAA baterií do samostatného držáku, určeného pro upnutí kolem ruky v nadloktí, se postaralo o minimalizaci a zanedbatelnou hmotnost samotné svítilny. Taje tvořena pouze nosníkem světelné paraboly s možností vertikálního naklopení a horním spínačem. Stejně jako u drtivé většiny podobných čelovek bylo i zde upínání pomocí sestavy plochých pružných pásků primárně navrženo pro použití přímo na hlavu, ovšem i nasazení nebo spíše navléknutí na cyklistickou přilbu je možné. Pouze je nutné si s usazením světla trochu pohrát, aby skutečně drželo bezpečně na svém místě.

Čelovka M-WaveKrabičku s bateriemi dělí od svítilny 80 cm dlouhý odolný kabel. Jehodélka přesně odpovídá uchycení „battery packu“ na ruku, pro vložení do kapsy dresu je délka nedostačující. Ovšem umístění do nadloktí je velice praktické, neboť má jezdec neustále po ruce plynulé seřizování světelné intenzity, které se provádí ideálně tvarovanou páčkou přímo na těle krabičky. Připomínku máme k překrytí baterií, které tvoří jakýsi pružný gumový návlek. Účel, že by měl baterie ochránit před vodou, je trochu naivní. Stejně tak nás nepřesvědčilo usazení baterií, kde může při jízdě po hodně hrbolatém povrchu docházet k určitým problémům s kontaktem.

Samotný výkon světla je však rozhodně nadstandardní, vzhledem k minimálním rozměrům paraboly, absenci jakékoli speciální optiky a nakonec i ceně světla se zdá být v praxi skoro až neskutečný. Šířka i celistvost světleného kužele, stejně tak celkový dosvit dosahují velice dobré úrovně a jsou srovnatelné dokonce i s několikanásobně dražšími modely. Pouze je nutné použít kvalitní alkalické baterie, ty standardně dodávané ke světlu nestojí za nic. Čelovka M-Wave je skutečně použitelná i pro jízdu v terénu, klidně i samostatně, v ideálním případě pak jako doplněk světla na řídítkách. Výhodou je možnost seřízení sklonu paraboly, čímž se světlo dokáže celkem slušně vypořádat s uchycením na přilbu, které není ze samotné podstaty čelovky úplně ideální. Spínač umístěný shora nad parabolou sice není zrovna praktický, při jeho stisku lze rozladit nastavení světla na přilbě, ale vzhledem k ceně se jedná o drobnost. Nicméně raději bychom toto tlačítko viděli na samostatném „battery packu“.

Celkově nás čelovka M-Wave velice mile překvapila svým vysokým výkonem a celkovou praktičností. Pouze bychom výrobci doporučili zapracovat na podobě zdrojové krabičky, především pak na samotném usazení baterií, a to klidně i za cenu určitého zdražení světla.

 

(kad)

 

Plusy: výkon, cena, plynulé seřizování intenzity

Minusy: usazení baterií

datum: 24.06.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign