penco_unor_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Catlike 360°

Název 360°vzdává hold jednomu z nejslavnějších triků na kole, a sice otočce o 360 stupňů. Určení přilby pro všechny jezdce, jejichž kolo je více ve vzduchu než v kontaktu se zemí, asi není potřeba vysvětlovat.

Catlike 360

Mezi podobně koncipovanými modely zaujme u přilbyCatlike 360° především velice funkční odvětrání, to v čelní partii zajišťuje čtveřice celkem rozměrných průduchů, které mají svou obdobu i v zadní části helmy. Přehřátí jezdcovy hlavy předchází dalších šest horních ventilačních otvorů, po stránce odvětrání tedy není modelu, u nějž je zachována celková vysoká pevnost, co vytknout.

Kombinace dva milimetry silné plastové skořepiny a jádra z tvrzeného polystyrenu nabídne v případě nárazu nejen ochranu před rozlomením skeletu, ale i účinné deformační zóny, které jsou totožné prakticky ve všech částech přilby. Výrazné protažení zadní hrany směrem dolů a maximální možná hloubka modelu Catlike 360° zajišťují nadstandardní ochranu také celé zátylkové části hlavy.

Celkové jisté usazení je záležitostí nejen nadprůměrné hloubky přilby, ale i celkové velké plochy výstelek, které jsou přítomny po celém vnitřním obvodu i nahoře mezi průduchy. Komfort jezdce (či letce?) zlepšuje také polstrování na upínacích řemíncích pod bradou.

Přilba Caltike 360°je nabízena v jedné univerzální velikosti 54-58 cm a stojí 990 korun. Hmotnost 400 gramů odpovídá celkové robustnosti modelu.

(kad)

 

Plusy: pevnost skeletu, nadprůměrná ventilace

Minusy: jediná nabízená velikost

datum: 10.11.10 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign