Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Cannondale G-Star Raw

Cannondale G-Star Raw

Kolo nemusí být vždy pouhým dopravním prostředkem či sportovním náčiním, ale i módním doplňkem. O tom vypovídají různé cruisery a podobná plážová přibližovadla, u nichž nejde o to se při jízdě co nejvíce zpotit či urazit dlouhou vzdálenost. V případě takového stroje je potřeba, aby byl majitel do jisté míry „pozér“, k jehož nagelovaným vlasům a doutníku bude nejlépe vyhovovat ležérní opření se o nepřehlédnutelný šlapací stroj. Efekt je prý zaručený! Takové kolo pak bude jeho majitel mít s největší pravděpodobností převážně v obýváku, kde jej také budou moci všichni příchozí náležitě obdivovat.

cancelko

A z podobného soudku je i Cannondale G-Star Raw. I když se jedná o bike schopný sportovnější jízdy, jehož koncepce zajistí vysokou životnost a dokonalou funkci, potenciálního zájemce tento stroj nejspíš zaujme hlavně díky stylu a výjimečnosti. Limitovaná série, tedy velmi omezený počet vyrobených kusů, také zvyšuje exkluzivitu tohoto kousku. A odkud se vzal název G-Star Raw? Jedná se o luxusní módní značku, která tomuto kolu propůjčila kabát. Takže se majitel kola může vybavit oblečením i povozem vlastně z téhož zdroje.

Zelená je dobrá

Přestože bychom asi měli správně začít od materiálu rámu, použité geometrie a dalších zásadních věcí, v případě modelu Cannondale G-Star Raw je asi důležitější matný zeleno-šedý, takřka vojenský odstín. Ten je totiž všude.cahlavicka Nejenže je takto barevný rám, ale na zakázku mají totožnou povrchovou úpravu i komponenty Shimano Alfine. Takže na stříbrnou v případě tohoto kola zapomeňte, zelené jsou brzdové třmeny, páky, kliky, náboje a další díly. Ve shodném odstínu jsou nalakované i ráfky, dráty, kryt řetězu či úzké decentní blatníky. A tatáž barva je dokonce použita i v případě manžety na předním odpružení HeadShok se zdvihem osmdesát milimetrů.

Duralový rám je po konstrukční stránce klasikou, využívá sportovní geometrii převzatou ze standardních biků, a tedy i výrazný sloping. Všechny jeho svary jsou příkladně zabroušeny, což zde oproti řadě jiných typů ještě více vyniká nejen díky matnému laku, ale i proto, že na tomto kole je jakýkoli detail nepřehlédnutelný. Mezi atypické znaky rámu patří patky s předním uchycením brzdového třmenu a excentricky provedené středové pouzdro, jehož otáčením se napíná řetěz. K povedeným detailům patří vedení bowdenu řazení i hadičky zadní brzdy vnitřkem rámu. Jednou z výstředností je také látkový kryt převlečený přes zadní část horní trubky a horní partii trubky sedlové. Za tento obal se totiž stroj přenáší či vynáší například do chodů. Trubka rámu by totiž mohla majitele studit do ruky a zároveň by bylo možné nevzhledně upatlat matný lak…

Módní detaily

Celkový dojem z kola dokresluje řada detailů. Klasikou je superpohodlné kožené sedlo značky Brooks a od téhož legendárního anglického výrobce pocházející gripy, sestavené z mnoha kožených kroužků navlečených na trojici cazadekdrátů. A nutno přiznat, že jejich držení je neméně luxusní než samotný vzhled kola. Hnědý odstín je do třetice všeho dobrého použit i u plášťů Vredestein Perfect Moiree, které svým zjevem a jemným drážkovaným vzorkem působí, jako by byly alespoň padesát let staré.

Osazení s osmirychlostním zadním nábojem funguje jako hodinky a totéž platí o kotoučových brzdách. Kryt řetězu je maximálně funkční a díky němu nebudete muset řešit tak přízemní věci jako možné namotání nohavice na převodník. Logo Cannondale nalezneme mimo jiné na pedálech, které jsou svou plochou a gumovými protiskluzovými inserty určeny pro běžnou civilní obuv. Samozřejmě nechybí zvonek Cannondale a maximální vychytávkou je také přední světlo. To má parabolu s optikou zasazenou přímo do přední objímky představce. cazadek2Akumulátor je uložen uvnitř představce, takže nikde nepřekáží, a hlavně nehyzdí. Pro dobíjení stačí pouze zespodu do představce zasunout konektor nabíječky, abyste opět mohli stylově a osvětleně vyrazit do nočního ruchu města. V případě tohoto kola je totiž slovo STYL skutečně na místě. Za 69 900 korun k němu získáte i luxusní frajerskou bundičku a cestovní tašku, vše s logem G-Star Raw.

 

(kad)

 

capredek

datum: 08.08.08 - kategorie: Testy kol
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign