deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Campagnolo bezdušově

Campagnolo bezdušově

Populární model silničních zapletených kol střední třídy Campagnolo Zonda prošel nemalým přepracováním, přestože se na první pohled nemusí změny jevit příliš výrazně. Tou nejdůležitější novinkou je použití systému 2 Way Fit, jenž využívají například letošní modely Shamal a Eurus. Jedná se o profil ráfku, uzpůsobený jak pro montáž klasických plášťů, tak i bezdušového obutí.

camzadni

Změnou však neprošel pouhý tvar průřezu ráfku, mimoto došlo také k celkovému odlehčení. Díky ještě pevnější slitině duralu bylo možné z ráfku odfrézovat další materiál v partiích mezi jednotlivými dráty. Upravená konstrukce navíc dráty staví do optimální aerodynamiky, aniž by při centrování kol hrozilo přetočení plochého průřezu drátů.

Kromě lehké úpravy nábojů se výraznější změny dotkly výpletu. Vpředu radiální a vzadu svazkový výplet zůstaly zachovány, nově jsou však použity výrazně slabší dráty, ovšem s totožnou pevností a ještě lepší aerodynamikou ve srovnání s předchůdcem. Proměnný průřez nerezových drátů na předním kole a vzadu na levé straně je 2.2, 2.0, 1.5 a 2.0 mm, vzadu u kazety pak 2.0, 1.8 a 2.0 mm.

Výška profilu předního ráfku je 24 mm, zadního o 6 mm více. Šestnáct vpředu a jedenadvacet drátů vzadu, to je již v případě provedení výpletu Campagnolo G3 klasika. Hmotnost páru kol 1580 gramů je o 30 gramů nižší, než nabídl dosavadní model.

caúpred

(kad)

datum: 13.07.09 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign